ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.79
Hodnoceno: 117x Prosím, ohodnoť práci

Vodník z Kytice

Rozhodl jsem se napsat krátkou charakteristiku vodníka, který vystupuje v Erbenově Kytici. Jeho chování mě velmi zaujalo a bylo zajímavé, ani nevím, jestli kladné, nebo záporné.

Především to je hrozný lakomec, protože chce každou ženu, kterou stáhne do vody, jen pro sebe. Možná kdyby se některé ženy alespoň zeptal, jestli by s ním chtěla žít, dostal by se dál.

Nemá dobré srdce, protože jinak by nebyl schopný zabít své vlastní dítě. Jeho bezcitnost byla dokonce taková, že držel svoji vlastní ženu ve svém domě pod vodou.

Zároveň by se o něm ale dalo říci, že byl i starostlivý, protože nechtěl, aby jeho žena utekla a nechala mu dítě "na krku". Je pochopitelné, že muž má o svoji ženu starost.

Taky bych řekl, že bude společenský, neboť nechtěl být pod vodou stále sám. Kdo by taky chtěl. Ani se mu nedivím, že si musel ženu obstarat sám.

To, jestli je vodník z Kytice dobrý, nebo špatný, nechám na uvážení každého z vás. Mě osobně jen přesvědčil o tom, že ne všechny postavy, které se zdají být špatné, špatné doopravdy jsou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 24.12.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vodník z KyticeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­