ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Vocilka (literární postava)

Vocilka ve Strakonickém dudákovi vystupuje jako záporná postava. Navenek působí dojmem sebevědomého člověka, který má vše pod kontrolou. Pod svou přetvářkou je to ale slaboch. Stačí, aby se něco trochu zvrtlo a v okamžiku se ukazuje jeho pravá tvář zbabělce.
Snaží se vypadat jako veselý člověk, taškář, snad proto, aby se zalíbil lidem.
Neuvěřitelně dychtí po penězích a pro to, aby je získal, je schopen udělat cokoliv. Dokáže se skvěle přetvařovat a vymýšlet lsti. Je to tedy - jak se říká - všemi mastmi mazaný podvodníček.
Vocilka Švandu na jeho cestách doprovází jen z pouhé vypočítavosti. Přiživuje se na jeho slávě a snaží se získat jeho očarované dudy a peníze. Zdrojem jeho bezcharakterního chování je zřejmě jeho chudoba, jež ho dovedla k tak velké závisti ostatním a k touze po bohatství, že se přestal ohlížet napravo i nalevo a jediné, co ho zajímá, je on sám a jeho vlastní spokojenost...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Stín tmy, 10.12.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vocilka (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­