ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.45
Hodnoceno: 230x Prosím, ohodnoť práci

Vlastnosti ženy?

Jako si spousta lidí píše deníček, i já si každý den vypisuji vše, co mě v mém životě potkalo, klady i zápory svého počínání, své myšlenky a názory. Začala jsem s tím proto, že si s rodiči moc nerozumíme a já chtěla přijít na to, proč. Zpětným vyhodnocením své osobnosti jsem zjistila, že jsem příliš tvrdohlavá, neústupná, možná i trošku sobecká a líná.

Tyto vlastnosti mi stojí v cestě k mým vysněným cílům. Mám mnoho ambicí, ale některé se asi skutečností nikdy nestanou.

V dětství jsem závodně běhala. Bavilo mě to a baví dodnes. V tomhle sportu jsem vynikala a dosáhla řady individuálních úspěchů, avšak byla to právě má svrchovanost a nedisciplinovanost vůči trenérovi, která mě od vrcholového sportu odvedla. Teď mě to mrzí, zkouším začít znovu, ale obávám se, že už nebudu tak dobrá jako předtím. Za svůj život jsem vystřídala spoustu aktivit a do každé jsem šla s velkým nadšením. U žádné jsem však nezůstala dlouho.

Už jako šestiletá holčička jsem si přála být spisovatelka. Když je mi smutno, sednu k papíru a začnu psát. Jen skrze tužku se dostávám do svého vysněného světa, kde jsem naprosto volná, svobodná a neomezená. Ráda si vymýšlím příběhy o různých lidech, kterým dávám vlastnosti lidí z mého okolí, určuji jejich cesty a osudy. Až když začnu psát, cítím se taková, jakou mě znají jen mí nejbližší přátelé. Emotivní, zranitelná a v jistém slova smyslu i lehkomyslná dívka, která se snaží bojovat se svými špatnými vlastnostmi a netuší, zda boj zvládá, či nikoli. Proto je pro mě vzrušující nahlížet do nitra vymyšlených lidí, řídit jejich kroky a mít v rukou jejich budoucnost. Vstupovat do všech sfér lidského vědomí a dávat příběhům nový rozměr a zajímavý vývoj.

Jsem vůdčí typ, ráda řídím kolektiv lidí, jsem předsedkyní třídy, studentského parlamentu, vymýšlím program pro ostatní na táborech a školních akcích, dále jsem asistentkou v soutěžní hře Bludiště, miluji tedy práci s lidmi.

Mám spousty snů a nápadů, které bych ráda zrealizovala, někdy i za každou cenu, někdy mě má fantazie dohání k bláznivým nápadům a dává mi inspiraci pro psaní.

Jsem bojovná, cíle, na kterém mi záleží, se jen tak nejsem schopna vzdát, i problémy, které se zdají nevyřešitelné, musím hned vyřešit. S bojovností přichází láskyplnost, důvěřivost, umění naslouchat druhým, empatie (schopnost vžít se do různých lidí a jejich situací, pomáhat přátelům, snažit se jim poradit), trpělivost (ta však jen v některých případech), nesmířlivost (se špatnými konci), touha (jsem zamilovaná do... ?).

Dám na názory jiných lidí (vadí mi, když mě někdo nemá rád a trápím se tím, snažím se přijít na to, proč). Lidé, kteří mě neznají, si o mě myslí, že jsem hodně povrchní, namyšlená a netolerantní. Jiní říkají, že jsem velmi zajímavá, kamarádská, mírumilovná, laskavá, vstřícná a nejsem jednoduchá...

Myslím, že jako každý člověk mám své klady i zápory, svou kladnou i zápornou stránku osobnosti, ale řekněte sami, můžu s tím něco dělat, když vím, že sebe samu změnit nemůžu? Jsem zkrátka 2v1, klasická rozpolcená osobnost, případ pro psychiatry.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vlastnosti ženy?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)