ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.05
Hodnoceno: 58x Prosím, ohodnoť práci

Vlastní charakteristika (3)

OSNOVA:

1. Jako malý
2. Já a kolektiv
3. Já a příroda
4. Já a sport
5. Já a hudba
6. Já a můj vzhled
7. Já a spravedlnost


Poprvé jsem zakřičel na tento svět v kadaňské nemocnici 4. ledna 1994. Rodiče mi vybrali jméno německého původu Richard, ovšem kdybych se býval narodil jako holka, prý bych se jmenoval Kristýnka. Mé narození se ovšem neobešlo bez komplikací. Poté, co mě moje maminka přivedla na svět, jsem byl převezen do mostecké nemocnice, kde jsem s ní strávil několik dní. Naštěstí vše dobře dopadlo a brzy jsme byli oba již doma. Dost o tom, jak to bylo, když jsem se narodil. Teď vám povím něco o tom, jaký doopravdy jsem.

Myslím si, že v kolektivu nejsem nějak zvlášť oblíbený. Asi na tom má značný vliv mé chování. Často říkám, že nemám rád faleš a přetvářku. Přijde mi to směšné. Říkám, že tyhle věci nesnáším, přitom je sám konám. Podle mě je to ta moje nejhorší vlastnost. Často snadno naštvu lidi kolem sebe tím, že jsem k nim hrubý a drzý. Nejčastěji to odnesou učitelé a učitelky. Vím, že bych se měl této vlastnosti co nejrychleji zbavit, ale je to strašně moc těžké. Jsem vůči jiným lidem docela vstřícný a dokáži jim pomoci. S tím souvisí i moje aktivita peera - strašně moc mě baví práce s malými dětmi, dokonce jsem přemýšlel, že bych se stal učitelem a šel bych tak v maminčiných šlépějích.

Miluji přírodu. Vždy když zajdeme s taťkou na ryby, nahodíme pruty, usadíme se do křesla a posloucháme ten "božský" klid, pomáhá mi to přijít na nové myšlenky a dobře se mi tím pročistí hlava.

Jsem tělem i duší sportovec. Hraji lední hokej, koketuji s atletikou a ani ostatním sportům se nevyhýbám. Rád vyhrávám, a tak do zápasu dávám celou svou sílu a vůli. Ne vždy náš tým vyhraje, a to se pak cítím jak "zpráskaný pes". Vždyť kdo taky rád prohrává?

Jednou z nejdůležitějších součástí mého života je hudba. Asi před dvěma měsíci jsem začal hrát na kytaru. Filipová nebo Brabec ze mě nebude, ale to nic nemění na tom, že mě to moc baví. Mezi mé oblíbené skupiny a zpěváky patří Nickelback, Oasis, AC/DC, James Blunt, Blink 182, Avril Lavigne a Sean Paul. Snad nejvíc mě baví punk, rock a pop. Samozřejmě neposlouchám jenom to. Občas si poslechnu i hip-hop, disco, r'n'b a jsem schopen strávit i vážnou hudbu. Dost často si i nahlas zazpívám. To však tatínkovi rve uši.

Mám světlé vlasy. S účesem nejsem snad nikdy spokojený. Neustále zkouším něco nového a vždy si myslím, že to bude to pravé. Oči mám dost veliké - prý po mamce. I barvou se shodují. Nos se mi zdá na můj obličej velký, ale maminka říká, že je "OK". Tak mi nezbývá než jí věřit... Ústa mám malá a světlá. Horní ret je velmi úzký; to zase po babičce z maminčiny strany. Postavu mám myslím vypracovanou dlouholetým sportem. Trochu mi vadí vysazené hýždě z hokeje, ale to se prý některým líbí.

Povahově se v sobě stále moc nevyznám. Někdy jsem uzavřený, jindy kolem sebe potřebuji lidi a aby se stále něco dělo. Nemám rád nespravedlnost, ale neumím dostatečně hájit to "spravedlivé".

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vlastní charakteristika (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)