ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Vito Corleone (literární postava)

Vito Corleone je fiktivní postava Maria Puza z knižní trilogie Kmotr. Kmotr je spíše známý díky svému filmovému zpracování ze 70. let minulého století. Film získal několik cen akademie.

Vito je zakladatelem rodinného podniku Corleonových - italské mafie. On i jeho rodina žijí v Americe, ale sám pochází ze Sicílie. Jako malý žil ve vesnici Corleone, ale když mafie zavraždila jeho rodiče, emigroval do Ameriky, kde změnil své příjmení na Corleone. Všichni ho oslovují Done Corleone nebo Kmotře.

Don Corleone je starý uhlazený muž, na jeho vážné tváři lze spatřit několik vrásek. Jeho oči nejsou nijak moc velké, spíše bledé. Pod malým nosem se rozprostírají úzké rty, které se často neusmívají. Obličej má čistý, žádné vousy. Jeho styl v oblečení není nijak zvláštní, často ho tvoří elegantní oblek nebo nějaká košile.

Sám působí velmi klidně. Vždy hovoří pomalu a jasně. Jeho hlas je obohacen dobrými komunikačními dovednostmi a dochucen italským přízvukem. Jedná s respektem a respekt vyžaduje.
Donu Corleonovi nechybí dobré způsoby. Je velmi štědrý, lidé za ním chodí a prosí jej o laskavost. Rád vyhoví.

Pro Dona Corleona je na prvním místě rodina, pro tu udělá cokoliv. Má tři syny a jednu dceru. Celá rodina Corleonů je velmi rozsáhlá, od všech Don Corleone vyžaduje čest. Jako hlava mafie je obezřetný, svůj rodinný podnik vede skvěle. Má mnoho známostí a vlastní několik kasin a hotelů.

Vito Corleone je cílevědomý, když si něco přeje, musí to dostat. Pokud se ale v jeho cílech objeví nějaká přítěž, nemá problém jednat. Často dokáže způsobit svým nepřátelům nemalé problémy. Od useknutí koňské hlavy po vraždu samotného nepřítele.

Postava Kmotra patří mezi moje oblíbené, myslím si, že se jedná o jednu z mnoha knižních postav, která zůstane nezapomenutelnou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jay, 25.08.2019

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vito Corleone (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­