ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.74
Hodnoceno: 174x Prosím, ohodnoť práci

Vávra (literární postava)

Vávru mi nejvíce charakterizuje přísloví: 'Kdo se moc ptá, moc se dozví!' Je to sice svým způsobem drsné, ale neproslavila právě Vávru věta: "Z konzumu nebo od žida?"
Sice bohatý statkář, ale co mu do bohatství přibylo, to se ukázalo na jeho manželském životě, který nebyl příliš naplněn láskou. Tedy alespoň s Maryšou.
Muž, který měl bohaté životní zkušenosti, což ovšem bylo "způsobeno" jeho stářím. Bohužel ani jeho robustní postava či usedlý život mu nepřidal na obdivu, který by k němu Maryša měla sdílet.
Ve svém okolí byl velmi oblíbený, i když naivní a tak trochu podivín, který si ale na druhou stranu vážil všeho co měl, i neměl.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veronika Vlková, 05.10.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vávra (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­