ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Trpaslíkus podzemní (2)

V této práci bych ráda představila našeho známého trpaslíka z rodu Trpaslíkusů podzemních. Žije již dlouhá léta v našem lese se svojí rodinkou a velice se mu u nás líbí. Poznali jsme ho při procházkách, já a moji psi. K ostatním lidem a psům je velice nedůvěřivý, ale my jsme si jeho důvěru svým chováním v lese získali.

Trpaslíkus je trošku vyšší než ostatní trpaslíci, jeho postava připomíná soudek, má nos jako knoflík, uši podobné plácačce na mouchy a jeho zrzavé vlasy zasahují až do bystrých oček. Moc krásy opravdu nepobral, ale ve své rodince je velice oblíbený.

Bydlí se svojí ženou trpaslicí a 5 trpaslíčaty na úpatí jeskyně pod starým vykotlaným dubem. Ven vylézá jen občas, převážně pro potravu. Živí se kořínky, lesními plody i semínky.

Je velice obětavý a nebojácný, všem obyvatelům lesa, zvěři i ptákům pomáhá za každého počasí. Nesnese bezpráví a nenechá nikoho, aby ubližoval druhým. Nebojí se žádné práce, s oblibou vychází ze svého příbytku v nočních hodinách, poslouchá zvuky lesa a odpočívá po těžkém dni, kdy udržuje les čistý a bez poskvrnky. Má velice citlivý čich, slyší jako netopýr a vidí jako orel. Nic mu neunikne. Je chytrý jako opička a také velice vtipný a zábavný, často nás baví vyprávěním různých příběhů z lesa.

Jediné, z čeho má velké obavy, jsou lidé a psi, které v lese lidé venčí. Snaží se před nimi ochránit zvěř, ptáky i svou rodinu, ale často má co dělat, aby ochránil sám sebe. To jsou okamžiky, kdy používá své kouzelnické schopnosti.

Trpaslíkus u nás v lese žije velice rád, i když se někdy bojí o sebe i své blízké. Věřím, že tu bude bydlet ještě mnoho let, protože ho já i psi máme moc rádi a nedovedeme si procházky po lese bez něj představit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Štěpi123, 22.03.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Trpaslíkus podzemní (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­