ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Trpaslíkus podzemní (2)

V této práci bych ráda představila našeho známého trpaslíka z rodu Trpaslíkusů podzemních. Žije již dlouhá léta v našem lese se svojí rodinkou a velice se mu u nás líbí. Poznali jsme ho při procházkách, já a moji psi. K ostatním lidem a psům je velice nedůvěřivý, ale my jsme si jeho důvěru svým chováním v lese získali.

Trpaslíkus je trošku vyšší než ostatní trpaslíci, jeho postava připomíná soudek, má nos jako knoflík, uši podobné plácačce na mouchy a jeho zrzavé vlasy zasahují až do bystrých oček. Moc krásy opravdu nepobral, ale ve své rodince je velice oblíbený.

Bydlí se svojí ženou trpaslicí a 5 trpaslíčaty na úpatí jeskyně pod starým vykotlaným dubem. Ven vylézá jen občas, převážně pro potravu. Živí se kořínky, lesními plody i semínky.

Je velice obětavý a nebojácný, všem obyvatelům lesa, zvěři i ptákům pomáhá za každého počasí. Nesnese bezpráví a nenechá nikoho, aby ubližoval druhým. Nebojí se žádné práce, s oblibou vychází ze svého příbytku v nočních hodinách, poslouchá zvuky lesa a odpočívá po těžkém dni, kdy udržuje les čistý a bez poskvrnky. Má velice citlivý čich, slyší jako netopýr a vidí jako orel. Nic mu neunikne. Je chytrý jako opička a také velice vtipný a zábavný, často nás baví vyprávěním různých příběhů z lesa.

Jediné, z čeho má velké obavy, jsou lidé a psi, které v lese lidé venčí. Snaží se před nimi ochránit zvěř, ptáky i svou rodinu, ale často má co dělat, aby ochránil sám sebe. To jsou okamžiky, kdy používá své kouzelnické schopnosti.

Trpaslíkus u nás v lese žije velice rád, i když se někdy bojí o sebe i své blízké. Věřím, že tu bude bydlet ještě mnoho let, protože ho já i psi máme moc rádi a nedovedeme si procházky po lese bez něj představit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Trpaslíkus podzemní (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)