ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.38
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Theodore (filmová postavička)

  • charakteristika filmové postavičky Theodora ze série filmů Alvin a Chipmunkové (Alvin and the Chipmunks)
  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2014 znělo Je s ním legrace, i když je jen 2D a jednalo se o charakteristiku filmové animované postavy

OSNOVA:

I.Seznámení s charakterizovanou postavičkou
II.1. Vzhled
2. Vlastnosti
III.Vztah k charakterizované postavičce


Tato postava se mnou žije teprve krátkou dobu. Poprvé jsem Theodora spatřil ve filmu Alvin a Chipmunkové (Alvin and the Chipmunks, 2007), později v jeho pokračováních. Velice mě zaujal, jedná se o báječně zpracovanou postavu, jež umí ukázat své vlastní city.

Theodore je postavička malého vzrůstu s béžovou až hnědou srstí, malým hnědým čumáčkem, velkýma zelenýma očima a dvěma malýma ušima. Na hlavě má pár vlásků a vždy si můžeme všimnout jeho krásného úsměvu i pih, které obklopují jeho obličej. Postavou je spíše tlustší, má trochu nafouklé tvářičky a velké bříško. Jeho malinkaté ruce a nohy zdobí drápky, které by mohly způsobit škaredá zranění. Theodore je čipmank (angl. chipmunk), i u něj tedy můžeme najít huňatý hnědý ocásek. Mezi jeho oblíbenou barvu patří zelená, nosí tak hlavně věci této barvy.

Theodore je dítě nevinnosti. Má dva bratry, kteří se jmenují Alvin a Simon. Je plachý, milující, citlivý, důvěřivý, naivní a rozkošný. V krátkosti byl i snadným cílem k manipulaci. Ve skutečnosti má velice hodně trpělivosti, protože vydrží žít mezi svými bratry, kteří se neustále hádají. Simon je na něj spíše hodný, zatímco Alvin se k němu občas chová hrubě, někdy až k nevydržení. Theodore mívá v noci noční můry, proto chodí spát do postele za Davem, jenž se o zvířátka stará.
Ve filmu Alvin a Chipmunkové 2 (Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel, 2009) nastane situace, kdy se Theodore sám postaví svému strachu z orlů. Potká ho zde i velká láska - zamiluje se do Eleanor, jež je také čipmank, a mají spolu krásný a vášnivý vztah.
Objeví-li něco nového k jídlu, nikdy si to nenechá jen pro sebe, vždy se o to rozdělí se svými přáteli. Ač je pouze vymyšlenou a kreslenou postavičkou, má také určité nešvary - například rád dělá "naschvály". Umí zpívat a tančit a je velmi roztomilý, proto si ho každé dítě nebo dospělý rád oblíbí.

Filmy s Theodorem jsou pro mě velkým naplněním, protože se dokážu vcítit do jeho situace. Je to neuvěřitelná kreslená postavička a já jsem rád, že jsem ji mohl poznat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Stain, 05.12.2010

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Theodore (filmová postavička)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­