ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.11
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Táňa Márová (Charakteristika seriálové postavy)

Pro charakteristiku jsem si zvolila doktorku Táňu Márovou, postavu ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.
Táňu ztvárňuje mladá herečka Markéta Děrgelová (rozená Frösslová). Moje volba padla na ni, protože se mi líbí, jak se chová a jak vykonává svoji práci.

Na první pohled působí velmi sympaticky. Díky své středně vysoké hubené postavě si rychle získá zájem přítomných mužů. Kulatý obličej zdobí dvě malá tmavě černá očka lemovaná červenými brýlemi. Uprostřed obličeje se krčí nevýrazný nos. Pod ním se na nás usmívá její něžná ženská pusa plná bílých zubů. Po stranách hlavy se rozprostírají bystré uši ozdobené malými náušnicemi. U Táni vás upoutají zajímavě upravené vlasy hnědé barvy. K práci využije své hbité ruce. Obléká se hlavně elegantně, ale i sportovně. Nosí jednobarevné kusy oblečení.

Při práci v nemocnici využivá Táňa empatii, ochotu, vytrvalost i svůj citlivý přístup k pacientům. Občas mi přijde trošku citlivější, asi jako já. Přála bych jí více sebedůvěry, protože svou práci vykonává na 100 %.
Za partnera si našla svůj pravý opak. Zkrátka protiklady se přitahují. Myslím si, že umí naslouchat druhým a každému vykouzlit úsměv na tváři.

S kolegy Táňu pojí dobrý vztah. Jediný, s kým nevychází z důvodu příbuzenského vztahu, je primář chirurgie Leoš Mára, otec jejího manžela. Nejvíce se sblížila s kolegou Vojtou Kratochvílem, jenž pracuje na chirurgii, zatímco ona na pediatrii. Vojta ji dokonce představil své rodině. Po čase se do sebe zamilovali. Vztah však ukončili a Táňa se vrátila ke svému manželovi Patrikovi. Kamarády zůstali.

Teď bych se chtěla věnovat samotnému manželství Táni a Patrika. Sešly se dva opaky, které si bud sedí, nebo ne. Dařilo by se jim lépe, kdyby se do jejich vztahu nepletli Patrikovi rodiče. Dělají z Táni nevhodnou partnerku pro jejich syna. Takového tchána a tchyni nechci zažít, proto Táňu obdivuji.

Delší dobu sním o exkurzi do ateliéru Ordinace v růžové zahradě 2. Setkala bych se tam s herci, třeba právě s Markétou Děrgelovou, od níž bych ráda získala autogram. Vidím v ní odraz mé osobnosti, a to hlavně po stránce citlivosti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kateřina Křížová, 21.03.2020

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Táňa Márová (Charakteristika seriálové postavy)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­