ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.25
Hodnoceno: 64x Prosím, ohodnoť práci

Taita - literární postava (Řeka Bohů)


OSNOVA:

I. Úvod:a) Kdo je Taita? Kdy a kde žil?
II. Stať:a) Jak Taita vypadal?
b) Taitovy vlastnosti
III. Závěr:a) Celkové hodnocení Taity


Taitův vzhled budu popisovat z doby, kdy mu bylo kolem 30 let. V té době měřil asi 165 centimetrů. Díky častému cvičení měl svalnaté a vytrénované tělo, o které velmi dobře pečoval. Taita byl v té době považován za krásného muže. Jeho oválný a kostnatý obličej byl díky egyptskému slunci vždy hnědě opálený. Na něm se vyjímaly kaštanové, velmi inteligentní oči, které lemovalo husté tmavé obočí. Taitův nos byl velmi úzký a dokonale rovný. Jeho rty působili díky své úzkosti a vybledlé barvě velmi přísně. Taita měl tmavě hnědé husté vlasy, které si stříhal jen málokdy, a tak byly většinou velmi dlouhé. Taita žil v době, kdy bylo zvykem, že se muži líčili. On však preferoval přirozenou krásu a líčil se jen na důležité slavnosti, aby nedělal své paní ostudu. Oblékal se jednoduše a prostě jako všichni otroci.
A teď něco k Taitovým vlastnostem. Krom toho, že byl Taita velmi oddaný otrok, byl také jedním z nejlepších lékařů, architektů, malířů, astrologů, učitelů, vědců, zpěváků, spisovatelů a vojenských taktiků v celém Egyptě. Zkrátka byl všestranně nadaný. Není divu, že byl na všechna svá nadání a vědomosti pyšný. Mnoho lidí ho kvůli tomu považovalo za arogantního a namyšleného. Jen jeho nejvěrnější přátelé věděli, že takový není. Taita byl schopen obětovat svůj život pro životy jiných, zejména pro život své paní, kterou velmi miloval a které byl schopen splnit jakékoli přání. Taita nevytvářel rozdíly mezi lidmi - jako lékař byl schopen se stejnou pečlivostí ošetřit jak chudého a bezvýznamného otroka, tak samotného faraona. Taita byl také velmi ctižádostivý, když si vzal něco do hlavy, tak toho prostě musel dosáhnout. Mezi další Taitovy vlastnosti patří například pozornost, vnímavost, chápavost a z těch špatných (Těch moc neměl) třeba urážlivost.
Myslím, že celkově musel být Taita úžasný člověk, který se snažil svým nejbližším přátelům zpříjemnovat různými způsoby život. Ačkoliv měl na víc, byl spokojen s tím, že je otrok a snažil se své nadání a vědomosti uplatnit i z této pozice. V knížce jsem si ho oblíbila.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Arya, 11.04.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Taita - literární postava (Řeka Bohů)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­