ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Svatý Jan Pavel II. (2)

Laskavý a dobrotivý otec všech národů, otec mladých i starých, chudých i bohatých, otec a držitel klíčů Petrových, kněz, biskup, který měl na svých bedrech celou katolickou církev. A při tom všem zůstal skoro obyčejným člověkem, pokorným služebníkem Krista. Tento člověk dokázal jednat jak s politiky, státníky a diplomaty, tak i s chudými a lidmi na pokraji společnosti. Komunikace byla jeho zbraní, ale tou zbraní největší mu zůstávala modlitba. Svým slovem dokázal zapálit lidská srdce, potěšit a povzbudit mysl těch, kteří svůj boj s čímkoli vzdávali. Dokázal však také vznést kritický pohled a říci svůj názor na většinu celosvětových problémů.

"Pas mé ovce," a on šel a udělal, jak Pán přikázal, šel na vinici, kde vinařů bylo málo, a sloužil věrně až do svého skonu. Svatý Jan Pavel II. byl otcem především všem mladým lidem, díky němu mnozí z těchto mladých prožili svou víru opravdově na celosvětových setkáních mládeže, které on sám založil. Rozdával se do krajnosti, nic pro sebe, vše jen pro Pána a pro ty druhé. Byl a stal se tak vzorem pro všechny, kteří nehledají slávu, peníze a vlastní dobro, ale naopak hledají dobro v druhých lidech a jsou ochotni podat pomocnou ruku, jako to činila například i Matka Tereza z Kalkaty. Láska a odpuštění pro všechny, milosrdný skutek bližním, neboť: "Cokoliv jste udělali jednomu z těchto maličkých, mně jste udělali..."

Vždy z něj vyzařovala jakási vnitřní síla a pokoj, pokora, dobro. Stal se pro lidi ztělesněním víry, skrze něj mohli blíže přicházet ke Kristu, skrze něj poznávali sebe i druhé. A tuto víru šířil dále, což z něj udělalo velkého muže. Když byl už moc starý, přesto se tento stařec nevzdal a bojoval dál proti nelidskosti a proti hříchu a mamonu tohoto světa. Sloužil. Ano, služba je vzácná vlastnost, která se musí budovat už od mládí... On ji bezesporu měl. Službu měl jako povolání - a to uměl na jedničku.

Byl to člověk na pravém místě a se srdcem na dlani, člověk, jenž se toto srdce nebál vložit do hry o duše na celém světě.
I když už není mezi námi, máme v nebi obrovského přímluvce a dokonce svatého přímluvce. To, jak vám někdo chybí, poznáte, až když už tu není. Prožíváme smutek, ale zároveň se můžeme radovat z toho, že se vrátil do náruče nebeského Otce, DOMŮ. Je to veliká ztráta, ale i obrovský zisk!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 28.05.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Svatý Jan Pavel II. (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­