ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.89
Hodnoceno: 35x Prosím, ohodnoť práci

Srovnání dvou přátel

V mém prozatím krátkém životě mě ovlivnilo mnoho lidí, někteří více, jiní méně. Ale dvě kamarádky ze základní školy vždycky upoutají mou pozornost a donutí mě přemýšlet nad tím, jak jsou skvělé. S Eliškou se znám od první třídy, s Markétou od školky, a proto o ní vím skoro všechno. Obě tvoří dva protipóly, a přesto mi přijdou stejné.

Rovná ofina Elišce sahá až k jejím empatickým očím. Nikdo ji neuvidí jinak než v džínách a mikině. Zatímco ona si svůj hnědý účes udržuje roky, Markéta již vystřídala tolik variant, že ani zrcadlo neví, jakou barvu mají její vlasy. Na rozdíl od Elišky, která je velmi přirozená, tráví nad úpravou svého zevnějšku hodně času.

Elišku vídám každý čtvrtek v základní umělecké škole, kam spolu společně chodíme. Cit na lidi a na své okolí často slučuje se značným výtvarným talentem. Zato s Markétou se ocitám v úplně jiném prostředí. Ve skateparku, na fotbalových zápasech a podobných místech. Má ráda sport, i když není rozený sportovec, ale hlavně že jsou tam kluci - tato hláška je jejím charakteristickým prvkem. I Markéta s námi chodila na výtvarný obor a také cvičila závodně aerobik. I přestože si nakoupila všechno potřebné vybavení a se svou skupinou vyhrála dokonce i několik závodů, tak ji to za dva roky přestalo bavit. Na tom jde vidět, jak je přelétavá a díky neutuchající energii nevydrží u jedné aktivity dlouho. Roztěkanost a flegmatičnost jí škodí nejvíce ve škole. Potřebuje kamarády, ale i rodiče, kteří ji vždycky podrží a zvednou zpět na nohy. To Eliška je vůči škole velmi pečlivá a uvážlivá. Vždy, když slyší nějakou chválu, zčervená a sklopí hlavu, zřídka přizná, že se jí něco povedlo.

Obě jsou komunikativní, veselé dívky a každým úsměvem rozveselí i mne. Markéta a Eliška mě svým kamarádstvím naplňují. Vzájemně si sice nerozumí, ale i přesto je mám obě velmi ráda.
Naplňuje mě rozdílnost povah mých kamarádek a pocit opory, který v sobě máme. Mít přítele je ta nejlepší věc na světě a vůbec nevadí, že není po všech stránkách dokonalý.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Slohová práce Srovnání dvou přátel ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Srovnání dvou přátelMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)