ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.24
Hodnoceno: 92x Prosím, ohodnoť práci

Spolužák (Hádej, kdo to je?)

Tuto osobu znám už šestým rokem, ale stále mne nepřestává překvapovat. Ze začátku jsem si myslela, že je to jen vtipálek, který se neumí zasmát sám sobě, ale postupem let jsem poznala, že tento první dojem není úplně správný.
Tato osoba, kterou se zde pokusím charakterizovat, je poměrně vysokého vzrůstu, ale spíše než výškou vás zajisté upoutá svou "vyzáblostí". Jeho nohy ve tvaru špejlí vás opravdu musí zarazit. Má tmavé vlasy ostříhané jako většina kluků na krátko, ale ne docela "na ježka". Z jeho obličeje už na první pohled vyzařuje temperament, který se podepisuje pod jeho činy. Jeho chování je naprosto bezprostřední.
Ve škole není právě nejlepším žákem. Jakmile ho vyučující přistihne při snažení, snaží se toho co nejvíce využít, protože ví, že už se mu to pravděpodobně za celý zbytek školního roku (případně celého zbývajícího času stráveného na gymnáziu) nestane. Častěji než při snažení je přistižen, když nedává pozor nebo dokonce vyrušuje. Na jeho obranu ale musím říci, že ne vždy za své poznámky ve třídní knize může sám. Dosti často se tam s ním vyskytují jména jako Michal Miškovič nebo Šimon Barczi. Pověstný je i svými odchody (nebo spíše vyhazovy) z vyučování od paní profesorky Holubcové a Bošové. Domácí úkoly, především na hodiny němčiny, si píše vždy doma a na každý test se snaží dostatečně připravit.
Více než o školu se zajímá o sport. Nejsem si úplně jistá, kolik sportů dělá, ale vím o fotbalu a snowboardingu, který jsem měla možnost sledovat při našem nedávném lyžařském výcviku na Klínovci. V zimě ho jistě zastihnete na sjezdovce se spoustou přátel.
Jeho snem je (nebo alespoň bylo) stát se sportovním komentátorem na programu České televize. To je zhruba vše, co bych vám mohla o této zajímavé osobě říci, ale jistě to není vše, co by se o ní říci dalo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Petula, 21.04.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Spolužák (Hádej, kdo to je?)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­