ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.07
Hodnoceno: 44x Prosím, ohodnoť práci

Spolužačka

Na světě je mnoho lidí, avšak já jsem dostala jako domácí úkol charakterizovat Petru Böhmovou a také jsem tak na následujících řádcích udělala. Mezi mé přátele sice nepatří, ale je to na první pohled příjemná holčina, se kterou se určitě dobře povídá a já si proto vážím její dobrosrdečnost. Není to jen proto, že je to má spolužačka ze třídy 2.A, ale cením si jí také jako člověka, který měl tu odvahu a podal přihlášku na novostrašecké gymnázium a už rok tam vydržel. Můžu tedy říci, že Petra ztělesňuje velkou odvahu. Může se zdát, že není ničím výjimečná, ale přitom si musíme položit otázku, proč se nesnaží nějak zviditelnit? Většina lidí chce a touží po tom, aby je bylo vidět. Prostě zapadnout do té masy lidí, kteří mají oblečení a chování podle právě probíhající módy, životního stylu a za každou cenu chtějí být pořád "IN". Ale proč to u ní tak není a pravděpodobně ani nikdy nebude? Možná jí stačí pocit, že si jde svou vlastní cestou bez toho, aby přitom někoho napodobovala.
Petra má tmavší, dlouhé vlasy, nyní však obarvené na blond. Jsou velice jemné, což svědčí o tom, že je ještě velice mladá a celý život má před sebou. Na první pohled nemá kupodivu vidět žádné vrásky, protože je to člověk veselý, který se rád směje. Pronikavé oči nahnědlé barvy a slabé obočí jí dodávají jak na důstojnosti, tak na upřímnosti. Pod nosíkem nejvíce vynikají pěkně tvarované rty výrazně červené barvy. Když se tyto rty široce usmějí, vyniknou bílé a rovné zuby, které nám mohou připadat jako třpytivé perličky. Petra má vystouplé lícní kosti, které dodávají obličeji příjemný vzhled. Upřednostňuje ležérní módu v barvě černé nebo bílé, ale našli bychom v jejím šatníku i modrou, ve které její poměrně vysoká postava vypadá také velmi dobře. Snad nikdy jsem ji neviděla v šatech nebo sukni. Petra o sebe dbá, a aby byla štíhlá, klade důraz především na vhodnou výživu. Její postava při výšce 175 cm je velmi štíhlá. Celkově působí velmi hezkým dojmem.
Asi nejvíce na ní obdivuji její temperament a klidnou povahu. Je jen o týden starší než já a neustále z ní vyzařuje neuvěřitelné množství energie. Dokáže se také radovat z maličkostí a rozhodně jí nechybí smysl pro humor, a tak pokud se v její blízkosti kdokoliv objeví, neustále hýří vtipem a výbornou náladou. Ráda činí někomu ze života potěšení, nejraději svému příteli. V kolektivu je docela oblíbená a vždy vítána. Snaží se být k ostatním upřímná, ale zároveň zdvořilá, aby nikoho neurazila. Patří mezi bezkonfliktní typy, ale nenechá si nic líbit. Nesnáší neupřímné jednání nebo pomlouvání druhých. Také ze srdce nenávidí ty, kteří si nedokáží vážit rodiny; rodina a zdraví jsou pro ni totiž nejdůležitější věci na světě. Dále má pěkný vztah ke zvířatům, jejím miláčkem je pes. Můžu říct, že jsem v životě nepoznala takový typ člověka. Nedělá ostatním to, co by ona sama nechtěla. Můžete se na ni naprosto spolehnout, neboť když jednou něco slíbí, tak to dodrží. Vcítit se do potíží druhých jí možná činí trochu problémy, ale pokud za ní přijdete s nějakou prosbou nebo když si s něčím nevíte rady, pomůže vám. Dokáže si totiž v těžkých situacích zachovat chladnou hlavu. Nepatří mezi ten druh lidí, kteří vám hned o sobě něco řeknou. Dozvědět se od ní třeba jen kde bydlí, dá notnou dávku úsilí. Ale to na ní nikomu nevadí.
Mezi její silné stránky můžeme zařadit také zručnost. Jako příklad uvedu, že chodí ve škole na výtvarnou výchovu. Je velmi pečlivá a každou práci odvádí, jak nejlépe dovede. Jak by ne, je to holka. Své životní heslo nemá, avšak nesnáší lenost, nicnedělání a plýtvání časem, takže kreslení je pro ni ideální koníček. Dále se věnuje především míčovým sportům, jako je vybíjená. Řekla bych, že je na první pohled sportovní typ. Obdivuji na ní, že i když jí třeba nějaký sport nejde, je vytrvalá, trénuje a nic nevzdává. To já pevnou vůli moc nemám. Ale i přes její sportovní nadšení je taktéž spokojená doma ve Velké Dobré v posteli třeba s knížkou v ruce. Už odmala měla knížky ráda. Za svoji nejoblíbenější činnost považuje posezení s přáteli v příjemném prostředí.
Při práci na charakteristice jsem se hodně poučila, Petru jsem lépe poznala a vážím si jí mnohem více. Převládají u ní klady, a já doufám, že jí taková povaha i nadále zůstane.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: wewerka, 13.01.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
SpolužačkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­