ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Spolucestující

Každý den, když jedu do práce, sedím v autobusu vždy vzadu na úplně posledním místě. Nutno podotknout, že autobus bývá brzy ráno značně vylidněn, jelikož většina lidí z mého okolí jezdí do práce kolem sedmé, kdežto já už po páté.
V autobusu často bývá tak šest až pět lidí. Jeden z nich sedí pokaždé přede mnou. Jestliže je vhodná chvíle, popovídáme si, třebas jen o politice, bohužel se mi ještě nepovedlo získat jeho jméno, nebyla příležitost se ho zeptat. Přesto jsem schopen popsat jeho vzhled a osobnost.

Začněme od vzhledu. Vysoký štíhlý čtyřicátník s dlouhými hnědými vlasy a hustým plnovousem. Je hodný, přátelský, drobek dětinský a má i jeden zlozvyk, tedy odhalil jsem pouze jeden - lakomost.
Když jsem si chtěl od něj vypůjčit na svačinu, odmítl mě, prý nemá přebytečné peníze. Pokoušel jsem se o to celkem třikrát. Myslíte si, že opravdu nemá tolik peněz? Ne, musí mít dost peněz a hned dvě mé teorie to potvrzují. Nosí každý den jiné šaty, a to úplně čisté, čili má peníze na nové oblečení. Mnohokrát jsem si všiml jeho mobilního telefonu, denně je střídá, jsou to mobily vyšší kvality, já sám jsem jich napočítal nejméně pět. Teď mi povězte, proč tento člověk nemá peníze nazbyt?
Tahle vlastnost mi na něm vskutku vadí, jinak je to dobrý člověk, řekl bych i dobrý přítel, ale zatím si nejsem jist, jestli to tak vnímáme oba.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 06.01.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
SpolucestujícíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­