ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.23
Hodnoceno: 436x Prosím, ohodnoť práci

Shrek (filmová postavička)

Moje oblíbená kreslená postavička se jmenuje Shrek. Je to hlavní hrdina stejnojmenného animovaného filmu od režiséra Andrewa Adamsona. Tento film byl oceněn Oscarem a získal si srdce snad všech malých dětí, teenagerů a dokonce i dospělých. Jeho kůže je sytě zelené barvy a na hlavě má dvě tykadla, která mu slouží jako uši. Na první pohled ho nemůžete přehlédnout. Je to totiž obr, no vlastně zlobr, ale on zlý rozhodně není. V obličeji mu pevně sedí dvě obrovská kukadla a mezi nimi se vyjímá nos, kterým vždy ucítí nebezpečí. Také strašně rád jí, a proto se nemůžeme divit, že je trochu při těle. To ale ničemu nevadí, protože u obrů tomu většinou tak bývá. Obvykle nosí dlouhou bílou košili a na ní hnědou koženou vestu. Pod břichem má svoji róbu sepnutou páskem a na nohou se mu blýskají tmavé boty. Jeho hodnou a milou povahu se snaží skrývat, ale jenom do té doby, než se rozčílí. To je potom pořádně zlý a strašlivý, až mu sliny létají snad kilometr od pusy. Jako zlobr by měl žrát lidi, ale jak sám říká, prostě mu to nechutná. Shrek bydlí v malé chaloupce uprostřed lesa spolu se svým věrným kamarádem oslíkem a milovanou ženou Fionou, kterou zachránil z věže od zlého draka. Z toho vyplývá jeho další dobrá vlastnost - odvážnost. Je totiž tak odvážný, že kdyby to prodával, měl by Ferrari a vilku na Kanárech. Jeho nejoblíbenější činností je lenošení v bahenní lázni a koukání na televizi spolu s partou přátel.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Verča Balšínková, 05.06.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Shrek (filmová postavička)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­