ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.13
Hodnoceno: 165x Prosím, ohodnoť práci

Shrek (filmová postavička) (3)

K charakteristice své oblíbené filmové nebo literární postavy jsem si po dlouhém uvažování vybral postavu, již mají rádi snad nejen všechny děti, ale i starší generace - Shreka. Patří mezi samotáře, ale jeho dobré srdce a činy byly hlavním důvodem, proč jsem se rozhodl psát právě o něm.
Jeho sytě zelená barva kůže se nedá přehlédnout. Na hlavě mu vyčnívají dvě tykadla - nebo snad uši? To ať si každý rozhodne sám. Pod zarostlým obočím vynikají velké hnědé oči a mezi nimi obrovský nos, tak trochu připomínající okurku. Má úzkou pusu, která se táhne od ucha k uchu. Jeho tělo je trošku oblejších tvarů, proto nikoho nepřekvapí jeho velké břicho, přes které má bílou košili a krátkou koženou, hnědě zbarvenou vestičku. Nosí hnědé kalhoty, jež má připevněné páskem, aby mu nesklouzly přes jeho velké břicho. Na svých velkých nohách nosí hnědé boty, které se stále lesknou.
Jako zlobr má špatné, ale kupodivu i dobré vlastnosti. Mezi jeho nejhorší vlastnost snad patří lenost, sice nevím, jestli je takový každý zlobr, avšak všichni jsme přece nějací...
Bydlí v malé chaloupce nejspíš někde uprostřed lesa. V chaloupce žije společně se svým věrným přítelem oslíkem a svou milovanou ženou Fionou, kterou zachránil společně s oslíkem z věže, jež byla střežená dračicí, s níž se později skamarádí. Z toho vyplývá Shrekova dobrá vlastnost, a to odvážnost.
Jediná drobnost na závěr, která mi na Shrekovi vadí, je ta, že má špatné společenské návyky. Jenže kdyby se choval jinak, už by nejspíš ani zlobrem nebyl. Přesto věřím, že má i tak hodně příznivců.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: hefi, 23.10.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Shrek (filmová postavička) (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­