ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.72
Hodnoceno: 309x Prosím, ohodnoť práci

Sherlock Holmes (literární postava)

Sherlock Holmes je ten nejdůvtipnější detektiv literatury všech dob. Populárním ho učinil sir Artur Conan Doyle. Právě ten ho ztvárnil ve své knize Poslední poklona Sherlocka Holmese a v jiných knihách.

Sherlock Holmes je prošedivělý muž ve věku asi 50 let. Nejčastěji ho potkáte s anglickou čepicí na hlavě, v nezbytném převleku tvídového vzoru a s lupou v ruce. V ústech mu nesmí chybět jeho oblíbená dýmka pěnovka. Šediny na hlavě v žádném případě nepoukazují na jeho věk. Je to muž ostře řezané tváře, hlubokých hloubavých očí a vysokého čela značícího nadprůměrnou inteligenci. Je vyšší a hubené postavy. Jeho fyzické dispozice nezapřou bývalého vynikajícího sportovce. Jeho chůze je jistá a rozhodná, často ho můžete spatřit v převlecích, které napomáhají řešení jeho případů.

Vyznačuje se silným smyslem pro spravedlnost a svou genialitou většinu zločinců dohání k šílenství. Hlavně chce být za každých okolností čestný, chce odhalit zločin a potrestat zlo. Je to samotář. Někdy propadá depresím, poté se zavírá ve svém bytě na Baker Street a nevychází několik dní. Miluje hru na housle, často do pozdních hodin zní z jeho bytu hudba. Nejčastěji pohodlně usedá do svého křesla u krbu a pokuřuje dýmku. V ty dny mívá dobrou náladu a rád žertuje se svým přítelem Watsonem. S lidmi jedná vlídně, vždy se snaží je vyslechnout a vcítit se do jejich situace. Nikomu neodmítne pomoci. Je spíše nedůvěřivý, každou informaci si několikrát ověřuje.

Tohoto detektiva si oblíbí snad každý čtenář knih. Lidé, kterým pomáhá, ho mají velice rádi a váží si jej, ale platí zde zákonitost. Myslím si, že ty lidi, jež zavírá do vězení, mu asi těžko budou děkovat. Můj vztah k této postavě je kladný. Chtěla bych být také někdy uznávána ve svém oboru tak, jako se to podařilo právě Sherlocku Holmesovi. V Londýně má dokonce i své muzeum.

Na závěr nutno dodat, že tato postava je zcela smyšlená a že na jejím životě není ani smítko pravdy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Katusska:), 09.01.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sherlock Holmes (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­