ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.85
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Setkání se zajímavým člověkem (2)

  • jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2011
  • zpracování: charakteristika člověka, který na vás silně zapůsobil

Každý se v životě setkáme s lidmi, kteří do našeho života vstoupí a zase z něj odejdou. Ale pak přijde někdo, na koho do smrti nezapomeneme. Stalo se tak v 60. letech minulého století, kdy jsem právě nastupovala na střední školu...

Když vstoupil do třídy, zdál se poněkud zamlklý. Oči se dívaly na zem a ani se neodvážily podívat na své nové spolužáky. Měl černé silné kadeře a mužnou postavu. Stěží jsem si první den mohla všimnout barvy jeho očí, až později jsem zjistila, že jsou kaštanově hnědé. Jmenoval se Pavel.

Sedl si vedle mě a jen taktak jsem uslyšela jeho pozdrav. Neodvážil se na mě ani podívat. Jen seděl vzpřímeně jako bidlo a ani se nehnul. Nikdy na toto setkání nezapomenu.

Zapůsobil na mne obrovským způsobem. Byl opravdu chytrý, na hodinách se uměl moc dobře vyjadřovat a vždy uměl obhájit svůj názor. I přestože se s nikým ve třídě nebavil, jednou se mne zeptal, zda bych mu půjčila tužku. Silně u toho zčervenal.

Nejenže byl velice stydlivý a inteligentní samotář, ale měl v sobě něco, co jsem dosud u nikoho jiného nepoznala - dobrotu, štědrost a víru. Každý den chodil do školy se Starým zákonem a o přestávkách, kdy se spolužáci mezi sebou bavili nebo hráli kuličky, jediný Pavel seděl v rohu a četl.

Už je tomu 35 let, kdy jsem Pavla viděla naposledy. Ani tomu nemohu uvěřit, jak čas běží. Jako by to bylo včera. Dnes je mi 55 let a dodnes na Pavla vzpomínám. Ráda bych jej někdy navštívila, ale slyšela jsem, že prý po vysoké odcestoval do zahraničí a už ho nikdo nikdy neviděl...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: RomankaK, 23.02.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Setkání se zajímavým člověkem (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­