ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.21
Hodnoceno: 421x Prosím, ohodnoť práci

Robinson Crusoe (literární postava)

Robinson Crusoe žil se svou rodinou ve Velké Británii. Jeho rodina pocházela z Německa a jméno Crusoe vzniklo zkrácením německého Kreutznauer.
Jeho postava by se dala popsat jako vysoká a mohutná. Hnědé oči vyhlížely dobrosrdečně do světa. Vlasy stejné barvy nosil neupravené.
Již v dětství byl velmi živý a poklidný měšťanský způsob života mu příliš nevyhovoval. Později toužil po moři a dalekých cestách do neznáma. Jeho otec s tím ale nesouhlasil, protože dva Robinsonovi bratři zahynuli právě na moři. Jeho touha byla ale silnější a bez otcova dovolení odplul do Hullu. O jeho povaze také vypovídá to, že se nechal obehrát o všechny peníze. Když se ocitnul sám na opuštěném ostrově, musel prokázat velkou odvahu a nepropadat zoufalství, aby mohl začít bojovat o přežití. Dále dobře uplatnil další svoje vlastnosti - chytrost, důmyslnost, zručnost, trpělivost, důvtip a vynalézavost. Úspěšně překonal strach, samotu a stesk a brzy si ostrov zútulnil. Neváhal osvobodit člověka ze zajetí lidojedů i za cenu vlastního nebezpečí. To vypovídá o jeho dobrosrdečnosti a lidskosti. K přelstění pirátů potřeboval svou inteligenci a vychytralost.
Na ostrově často přemýšlel o své minulosti a litoval, jak se zachoval k rodičům.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Aleinad, 09.09.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Robinson Crusoe (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­