ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.70
Hodnoceno: 44x Prosím, ohodnoť práci

Robinson Crusoe (literární postava) (3)

Robinson Crusoe pocházel z rodiny bohatého kupce a vyrůstal v Londýně. Už odmala byl velmi živý a chytrý. Byl také dobrosrdečný, ale někdy až moc důvěřoval lidem, ne vždy se mu to však vyplatilo. Nerad někomu sloužil, ovšem bylo-li to potřeba, dokázal být velmi pracovitý. Nechtěl se moc učit, vždy ho lákalo moře a chtěl zažít dobrodružství. Proto také neuposlechl rodiče a odplul na moře. Jednou však ztroskotal na ostrově, a to jej velice změnilo.

Robinson byl vysoké a mohutné postavy a měl také velkou sílu. Pod tmavými vlasy se ukrývaly bystré hnědé oči. Při pobytu na ostrově ještě zesílil, celé tělo měl opálené a narostly mu dlouhé vlasy a vousy.

Po ztroskotání na ostrově byl nucen spoléhat pouze sám na sebe. Musel prokázat svou sílu a zručnost při stavbě obydlí, chytrost i vynalézavost při obstarávání potravy a odvahu při prozkoumávání ostrova. Závisel na tom jeho život, tak mu nic jiného nezbývalo. Nebál se riskovat, aby zachránil neznámého chlapce před lidojedy.

Vždy si dokázal poradit se všemi problémy. Na ostrově se naučil využívat darů přírody. Musel si obstarat potravu, postavit obydlí...
Díky osamocenému pobytu na ostrově si musel osvojit mnoho nových věcí i dovedností, které by jinak ani nepotřeboval.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Masťák, 31.10.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Robinson Crusoe (literární postava) (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­