ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.69
Hodnoceno: 90x Prosím, ohodnoť práci

Robin Hood (literární postava)

Robin Hood, dříve hrabě z Huntingtonu, vůdce družiny dvou set zbojníků žijících uprostřed Sherwoodského lesa, je legendární hrdina známý po celé Anglii pro svůj jedinečný charakter a pro činy vykonané za chudé a bezprávné.

V boji proti přesile většinou zvítězí nejen kvůli své síle a odvaze nebo díky zručnosti se zbraněmi a dokonalé lukostřelbě, ale i protože je velmi chytrý, šikovný, dobrý stratég, mistr převleků a vůdčí osobnost, celá jeho družina ho respektuje, poslouchá a je mu věrná.

Je nebojácný, statečný a velmi ctižádostivý a je schopen dosáhnout všeho, co si zamane. Má dobré srdce a mravy, nezabíjí, pokud nemusí, chová se uctivě a slušně, ale svými pravdivými narážkami - někdy možná trochu drzými - dokáže pěkně vyvézt z míry. Je velice oblíbený u dam pro svou slávu, vzhled a charakter. Je mladý, štíhlý, silný, charismatický, zkrátka pohledný a šarmantní. Je ale také věrně milující a velice oddaný své ženě Marianě. Ta je hlavním smyslem jeho života, a když umře, připadá si sám ve světě ztracený. Oporu mu poskytuje jeho nejvěrnější přítel.

Někteří lidé ho milují, jiní nenávidí. U poddaných je velice oblíbený, protože i přestože má možnost se sám obohatit, žije v lese a peníze, odebrané boháčům, nesobecky dává chudým a potřebným. Na rozdíl od poddaných ho ale nenávidí všichni bohatí a mocní, které už tolikrát obral, porazil v boji nebo jim jinak překazil plány. Boháči je obávaný a potřebnými vyhledávaný. Má ale pár přátel i mezi bohatými, kterým se svou družinou pomohl.

On sám je velice vlastenecký a věří v dobré a statečné srdce každého Anglosasa. Kvůli vysokým očekáváním je pak velmi zklamaný, když nějaký Anglosas, jemuž věřil, nedodrží slovo. Je čestný a spravedlivý a také velmi sebevědomý. Neřídí se většinou zákonů, ale řídí se pravidly morálky. Nebojí se ani v těch nejnepříznivějších situacích. Celá jeho družina, která se na konci skládá z více jak osmi set mužů, je mu velmi oddaná a po jeho smrti se rozpadne, protože nikdo nedokáže být tak dobrým vůdcem, jakým byl hrdina Robin Hood.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Betka, 13.05.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Robin Hood (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­