ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.40
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Quasimodo (literární postava) (2)

Jednoho dne se narodilo dítě, které ani jako dítě moc nevypadalo. Tento hoch byl spíše takovým tvorečkem, kterého se lidé již na první pohled děsili. Nevadilo by jim snad ani tolik, že je dost viditelně hrbatý nebo že se mu tak trochu porůznu zkřivila páteř. Dalo by se možná přehlédnout i to, že hlavu měl vraženou mezi ramena. Ale to, čeho si lidé na první pohled všímali, byly jeho intenzivně křivé nohy a ptačí prsa. Lidem se také moc nelíbilo, že jeho levé oko zdobila ohyzdná bradavice. Jméno tohoto chlapce, který byl až neobyčejně ošklivý, znělo Quasimodo.

I přestože Quasimodo nebyl zrovna tím nejhezčím, ujal se ho jeden muž, a proto také byl Quasimodo svému adoptivnímu otci nadmíru vděčný. Ze začátku býval Quasimodo k lidem nejspíše hodný nebo se o to alespoň pilně snažil. Ale kvůli tomu, jak se mu lidé ošklivě smáli a přitom se ho i báli, stala se z něj stvůra i uvnitř, nejen zvenčí. Jakmile trochu povyrostl, stal se zvoníkem v Chrámu Matky Boží. Každého dne tam opuštěně seděl a smutně pozoroval lidi, kteří šli kolem něj a báli se jej natolik, že se na něj odmítali byť jen podívat. Až když se mu lidé začali i posmívat, začal on být zlý na ně.

Quasimodo byl ale i velice odvážný a silný. Pokud byl někdo v nesnázích, bez váhání mu běžel pomoci. Stále byl zvoníkem, zvony mu však protrhly ušní bubínek a on ohluchl. Musel být asi hodně statečný, když i přes to, co mu lidí dělali, dokázal býti laskavým, něžným a starostlivým. Myslím si, že neměl moc dobrý život, a byl opravdu hrdina, když se s tím dokázal nějak vyrovnat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Zuzitell, 21.12.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Quasimodo (literární postava) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­