ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.71
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Pro korunu by si nechala vrtat koleno

Moreen Brownová se narodila za hospodářské krize v roce 1932 v Londýně do rodiny chudého obchodníka z obuví. Když byla ještě malé dítě, často neměli dost jídla a žili jen velmi skromně.
Během několika málo let se ale situace obrátila. Otci se začalo velmi dařit a rodina zbohatla, když otec zemřel, zdědila dcera několik milionů liber. V jedné z londýnských bank si založila vlastní účet a poslala na něj všechny peníze z prodané otcovy firmy. Zatímco většina londýnských boháčů jezdila v luxusních autech, nosila drahé obleky a posílala peníze na dobročinné účely, ona se snažila ušetřit každou penny. Všechny ostatní boháče považovala za rozhazovačné a pohrdala jimi. Aby nemusela utrácet peníze za jídlo, chodila jíst do záchranných center pro chudinu. Nikdo se ani nepodivoval, proč tam chodí, protože sama vypadala, že k chudým patří: nosila vždy stejný černý kabát, hnědý svetr a prošlapané staré boty. Tento stejnokroj jí časem mezi lidmi vysloužil přezdívku "Londýnská čarodějnice".
Byla velmi nedůvěřivá k lidem, protože si o všech myslela, že se jen snaží ji připravit o majetek. Díky tomu si také nikdy nenašla žádné přátele a žila vždy jen sama. Většinu času trávila ve svém malém domě a obvykle nevycházela, když nemusela. Její jediná záliba byla odnést vždy na konci měsíce všechny nově ušetřené peníze do banky a uložit je na svůj účet.
Když Moreen zemřela, zdědili všechny peníze její vzdálení příbuzní a založili za ně nadaci na podporu chudých.
Tato žena prožila celý život v odloučení od společnosti a bez přátel, a to i přesto, že stačilo udělat jediné, přestat tolik lpět na penězích.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Filip Hodys, 18.06.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pro korunu by si nechala vrtat kolenoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­