ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.97
Hodnoceno: 89x Prosím, ohodnoť práci

Princezna Mia (literární postava)

Princezna Mia Thermopolisová je hlavní postavou řady knížek Princezniny deníky. Je popisována jako vysoká a hubená obluda bez poprsí, ovšem podle dalšího popisu je také čtrnáctiletou štíhlou americkou dívkou, která má o sobě i přes to, že je princezna, nízké mínění. Sice má nejdražšího kadeřníka na Manhattanu, ale myslí si, že má příšerný tvar i barvu vlasů, přitom má kratší tmavohnědé lesklé vlasy. Asi jako každá dívka v jejím věku se též trápí kvůli pupínkům na jejím hranatém obličeji... Zajímavostí je, že dívky na škole Alberta Einsteina, kterou Mia navštěvuje, se nemalují, ale Mia je babičkou nucena se malovat, takže s tím má problémy.
Knížky jsou psány jako deník, takže můžu celkem přesně usoudit, jaký je Mia člověk uvnitř. Většinou jedná hodně zmatečně, ale pak se jí většinou povede díky jejímu důvtipu a chytrosti všechno co pokazila napravit. Je hodně uzavřená do sebe a nerada se se svými problémy svěřuje někomu jinému, než svým dvěma nejlepším kamarádkám, nebo svému klukovi Michalovi. Je zvláštní, že postrádá všechny klasické vlastnosti princezny - nafoukanost, rozmar, lakomost, vznešenost... Ale když chce, tak umí být i elegantní a na velice vysoké společenské úrovni, ovšem to nedělá ve svém "normálním" životě, pouze při plesech a večeřích s významnými lidmi, které jako princezna normálně potkává a mluví s nimi.
Z mého dosavadního popisu by mohlo mylně vyplývat, že Mia je lekavá a plachá, ale takto se chová pouze před úplně neznámými a cizími lidmi. Dokáže být i výbušná, má tak jako každý člověk občas i špatnou náladu, kdy dokáže být i nepříjemná až protivná, nicméně převážně je klidná a hodná. Tak takhle nějak by se dala popsat Amélie Minoguet Thermopolis Renaldo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adísek, 10.01.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Princezna Mia (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­