ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.35
Hodnoceno: 23x Prosím, ohodnoť práci

Podivín

Většina lidí si představuje podivína nějak takto: Je to obvykle velmi uzavřený člověk. Nikdo si s ním nerozumí a žije si ve svém vlastním světě, podle svých vlastních měřítek a hodnot. Každý podivín má mnoho zvláštností, které jsou naprosto jedinečné, pro ostatní nepochopitelné až absurdní.

Například znám jednoho člověka, který se nikdy neotáčí zády ke zdi, zásadně se vyhýbá jakékoli komunikaci s okolím. Pokud ho někdo osloví, obvykle neobvykle dlouho čeká na odpověď. Myslím, že to vše je způsobeno jeho extrémně nízkým sebevědomím a špatnou zkušeností se společností.
Podivína obvykle poznáme i podle vzhledu, protože se jeho pokřivené myšlení promítá do oblečení a někdy i hygieny. Proto se často oblékají do nevhodného oblečení a nedbají o svůj zevnějšek. Někteří mohou trpět různými tiky končetin, očí, jež nemohou ovládat.
Myslím, že podivín si sám sobě nepřipadá jako podivín, ale naopak je přesvědčen o své výjimečnosti a považuje za méněcenné své okolí.
Podivíni mají sice obvykle těžší život než normální lidé, ale na druhou stranu mají díky svým zvláštnostem větší šanci vyniknout, protože nikdy se neoceňuje nějaký šedý průměr, ale vždy jen výjimečnost. Proto se dá také říct, že všichni úspěšní lidé jsou v určitém slova smyslu podivíni.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Filip Hodys, 19.06.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
PodivínMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­