ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.99
Hodnoceno: 486x Prosím, ohodnoť práci

Pipi Dlouhá punčocha (literární postava)

Pipi Dlouhá punčocha je hlavní postavou knihy Astrid Lindgrenové. Pipi je bláznivá dívka, která žije na okraji malého města ve vile Vilekula. Je jí teprve devět let a bydlí úplně sama - její maminka je anděl a tatínek mořský vlk - někdy je to pro ni výhoda...
Pipi nám může od pohledu připadat tak trochu legrační. Charakterizovat by šla asi takto: Vlasy má zrzavé jako liška a dva pevně spletené copy jí trčí rovnou do stran. Nos má jako malilinký brambůrek a celý puntíkatý od pih. V širokých ústech se jí bělají zdravé zuby. Na sobě nosí velice zvláštní šaty, jež si sama ušila. Chtěla modré, ovšem modrá látka jí nestačila, a tak na některá místa přidala kousky červené. Na dlouhých, tenkých nohou nosí dlouhé punčochy, a to jednu hnědou a druhou černou, a černé boty, které jí jsou tak velké, že by je obula nadvakrát. Tatínek jí je koupil v Jižní Americe a vybral schválně větší kvůli tomu, že do nich časem doroste, a Pipi teď žádné jiné nechce nosit.
Dalo by se říct, že její povaha je veselá a dokáže rozveselit každého člověka. Pipi se umí radovat z každé maličkosti. Nejvíce se kamarádí s chlapcem Tomym a dívkou Anikou. Pipi své kamarády vždy brání před nebezpečím, a vždy s velkou silou. Mezi její kamarády patří i její zvířátka - opice, která se jmenuje Pan Nilsson, ji doprovází na každém kroku, a také má koně Alfreda, jehož si koupila za své peníze a kterého ustájila na verandě.
Pipi je zábavnou a kladnou hrdinkou této knihy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Klára, 31.10.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pipi Dlouhá punčocha (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­