ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Paní Konvičková

Paní Konvičková je místní učitelkou na základní škole. Je to už starší paní s ohromnou praxí, v oboru snad figuruje půl století, dokonce i já se u ní taky učil, i když už to bude nějaký ten pátek. Na její výuce se mi líbilo, že nikdy nikomu nenadržovala, ke každému se chovala spravedlivě a čestně.
U nás se sice našlo pár studentů z bohatších rodin, kteří se neštítili úplatků, a mnohý učitel by si klíďo píďo ty peníze od nich i vzal, zvláště pak, když jsou jejich platy tak nízké, ovšem ona nikoliv. Jak by to ostatně taky vypadalo? Co kdyby jednou v čele státu stál blbec, který neumí do pěti napočítat, ale má peněz jako želez?
Nemyslitelné, avšak v dnešní době si vzdělání koupit není tak složité, pak se jen bojíte, že na to někdo přijde a v tomto případě vás už nezachrání ani svěcená voda.

Heslo paní Konvičkové vždycky bylo: "K výsledkům se dopracuješ jen pilnou a poctivou prací!"
A je to pravda! Já jsem nikdy, když jsem s ní měl hodinu, neopisoval ani jinak nepodváděl. Pokud jsem neměl úkol, přiznal jsem se a nesnažil se ho na poslední chvíli opsat od ostatních.

Když paní Konvičková načapala někoho, jak podvádí, okamžitě mu napařila nedostatečnou, ačkoliv "podvodníček" prosil a škemral, vůbec se s ním nebavila. V tomhle je zásadní a je to tak správně. Kdyby udělala jen jednu výjimku, hned by ji chtěli udělat další. To už by nebyla učitelka, leč loutka v rukou žáků.

Paní Konvičková je již dávno v důchodu, má šedivé vlasy, je trochu plnoštíhlejší a má už spoustu vrásek. Někdo by řekl zcela obyčejná stařenka, ovšem osobnost není ve vzhledu, nýbrž uvnitř!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 22.03.2019

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Paní KonvičkováMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­