ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.07
Hodnoceno: 391x Prosím, ohodnoť práci

Pan Vojtíšek (literární postava)

Postava pana Vojtíška pochází z knížky Povídky malostranské, kterou napsal Jan Neruda.

Pan Vojtíšek žil na Malé Straně a bylo mu 80 let. Příbuzné neměl, ale na Malé Straně ho měli všichni rádi.
Byl to žebrák, ale vůbec tak nevypadal, naopak vypadal velmi čistě. Měl bílé vousy a prořídlé bílé vlasy. Nejvíce byl vídán v šedivém kabátu a občas si na hlavu nasadil čepici, kterou nosil v kapse. Obličej měl kulatý a v něm se rýsovaly modré upřímné oči.
Pan Vojtíšek byl vždy poctivý a upřímný. Všichni na Malé Straně ho měli rádi a ochotně mu dali i něco k jídlu. Avšak kvůli pomluvám, kterým všichni uvěřili, potkal pana Vojtíška krutý osud.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Trinity, 16.02.2004

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pan Vojtíšek (literární postava)







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­