ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.57
Hodnoceno: 109x Prosím, ohodnoť práci

Pan Rybář (literární postava)

Postava pana Rybáře byla zaznamenána v knize Povídky malostranské od Jana Nerudy. Díky tomu, že hubený pan Rybář nosil zelený fráček, dostal přezdívku Hastrman. Jeho šedivé vlasy byly hladce přičísnuty k lebce a spojovaly se vzadu v cůpek tak pevně stlačený a svázaný, že se ani nekýval. Suchý špičatý obličej byl ozářen věčným úsměvem. Chodil vždy s kloboukem v ruce a když šel na návštěvu, nesl si ještě hůl. Každých dvacet kroků zůstal stát a obrátil se na obě strany - vlevo i vpravo, stále s úsměvem a často se zamyšleným výrazem ve tváři. Když někoho pozdravoval, vyzdvihl jen ukazováček pravé ruky do výše a lehýnce hvízdnul. Hovor obyčejně začínal slovy "ďjó". Jakmile spatřil nějakého cizince, kteří zahýbali na Hradčany, vždy šel za nimi. Když stáli u rozložité vyhlídky, stoupl si vedle nich, pozdvihl prst a hvízdnul: "Ďjó moře! - Proč nebydlíme u moře." I díky tomuto jeho zvyku získal svou přezdívku Hastrman. Typická pro něho byla i krátká dýmka, kterou kouříval. Byl to velice sympatický člověk, kterého měli všichni rádi, ať už byl bohatý nebo chudý. Všichni si ho velice vážili pro to, jaký je.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Malenicka, 23.10.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pan Rybář (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­