ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Pan Madelka

Pan Madelka pracuje jako řidič místní MHD. S autobusem to opravdu umí, vždycky do stanice přijede včas na minutu, což se leckomu nepovede. A do konečné zastávky někdy přijede i o pár minut dřív, takže ten obrázek, jak autobus zastaví a lidé z něj rychle vyskakují a utíkají na další dopravní prostředek, není u něho vůbec vidět.

Pan Madelka je taky dobrý bavič, s každým člověkem, kterého zinkasuje, prohodí pár slov, jako například: "Jak se máte?", "Počasí dnes bude stát za ..., víte co?" či "Dneska vám to sluší, slečno!"
Je to vskutku veselý člověk a lidi jsou taky hned radostnější a zapomenou na práci, do které jedou, kde je čeká stres a mnohdy i nuda.

Občas si pozve i nějaké kamarády k sobě dopředu, se kterými si vypráví různé vtípky, i když je to tak trochu zahrávání si s ohněm. Nějaký zlý jazyk by mohl podotknout, že nad sebou má přeci ceduli s nápisem "Za jízdy nemluvit s řidičem!" a on že si tu během řízení klidně vykecává. Naštěstí se nikdy nikdo takový neobjevil. Lidé ho mají rádi, sic nevypadá jako žádný Alan Delon. Je plnoštíhlý, plešatý, s plnovousem, avšak když promluví, každý na jeho vzhled zapomene.

Řidičů je dnes doopravdy málo a s takovým temperamentem, jako má on, už tuplem. Nikdy nezkazí žádnou srandu, a když někomu schází těch pár korun, nechá ho být s tím, že mu je příště dá. To by jiný řidič hned začal vyřvávat a vyhodil by jej z autobusu.

Ochotně také vždy počká na každého dobíhajícího, on pak tu minutu či dvě, ztracenou čekáním, dohoní v jízdě.

Zkrátka, kdyby byla nějaká anketa o nejlepšího řidiče vůbec, rozhodně bych vybral jeho.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 22.03.2019

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pan MadelkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­