ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Pan Lendlíček

  • charakteristika smyšlené postavy

Pan Lendlíček byl vskutku zajímavý člověk, každý zbystřil, jakmile vstoupil do místnosti. Ne proto, že by se jej báli, ale vždy čekali, s čím zase přijde. On pan Lendlíček se totiž živil jako bavič po barech. Nikoliv u té slavné cihlové zdi, leč u pultu.
Takhle přišel do lokálu, sedl si k pultu a ihned se obrátil na člověka, který byl v jeho blízkosti, pochopitelně při tom byly vždycky kamery, které je natáčely. Někdy se i ten dotyčný tak naštval, že panu Lendlíčkovi dal trochu za vyučenou za to rejpání. Ovšem i z toho měl kameraman potěchu. Všechna natočená videa šla do různých zábavních pořadů, kde mu přezdívali "Druhý Holzmann", a za to dostával od České televize peníze. Nemusel nikdy chodit do práce, nedělal nikdy rukama, kdysi se prý vyučil snad zámečníkem, ale v oboru nikdy nepracoval.

Ale abychom tu stále nemluvili o tom, čím se pan Lendlíček živí, tak mimo jiné je i sběratel známek. Jednou mi tu sbírku ukázal. Dvě knížky, kde měl přilepené všemožné známky, od vzniku republiky až po dnešek, dokonce i zahraniční. Povídal, že je to skutečně drahý koníček, ovšem má velikou budoucnost - cena známek totiž stále roste a jeho děti si pak budou žít jako v pohádce. Je to zvláštní pocit, když v ruce držím budoucí miliony.

Pan Lendlíček už nebyl moc mladý, táhlo mu již na šedesát a chodil o berli, vlasů měl sice ještě dost, prý používal jakýsi prostředek na jejich růst z Německa. Ten nejlevnější a překvapivě i nejúčinnější. Jinak oblečený chodil v laciných kalhotách a kožené bundě po dědovi. Vypadal jako trhan, avšak ve skutečnosti byl bohatší než kdejaký bankéř.

Co se týče jeho povahy, měl šíleně rád peníze, i proto byl tak trochu lakomý. Prošel různými lokály, aniž by obsluze zanechal tuzér. Taky měl tu tendenci do každého rýt, a když se někdo topil, nikdy mu nepomohl. Vždycky říkal: "Kdo do vody spadl, ten z ní taky vyleze!" Tím se řídil celý život.

Jak jsem již řekl na začátku, bylo v něm cosi zajímavého. Uznejte, že mít za známého baviče, jenž je občas vidět v televizi, není docela běžné, pokud vy sami nejste filmová hvězda.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pan LendlíčekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)