ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Pan Lendlíček

  • charakteristika smyšlené postavy

Pan Lendlíček byl vskutku zajímavý člověk, každý zbystřil, jakmile vstoupil do místnosti. Ne proto, že by se jej báli, ale vždy čekali, s čím zase přijde. On pan Lendlíček se totiž živil jako bavič po barech. Nikoliv u té slavné cihlové zdi, leč u pultu.
Takhle přišel do lokálu, sedl si k pultu a ihned se obrátil na člověka, který byl v jeho blízkosti, pochopitelně při tom byly vždycky kamery, které je natáčely. Někdy se i ten dotyčný tak naštval, že panu Lendlíčkovi dal trochu za vyučenou za to rejpání. Ovšem i z toho měl kameraman potěchu. Všechna natočená videa šla do různých zábavních pořadů, kde mu přezdívali "Druhý Holzmann", a za to dostával od České televize peníze. Nemusel nikdy chodit do práce, nedělal nikdy rukama, kdysi se prý vyučil snad zámečníkem, ale v oboru nikdy nepracoval.

Ale abychom tu stále nemluvili o tom, čím se pan Lendlíček živí, tak mimo jiné je i sběratel známek. Jednou mi tu sbírku ukázal. Dvě knížky, kde měl přilepené všemožné známky, od vzniku republiky až po dnešek, dokonce i zahraniční. Povídal, že je to skutečně drahý koníček, ovšem má velikou budoucnost - cena známek totiž stále roste a jeho děti si pak budou žít jako v pohádce. Je to zvláštní pocit, když v ruce držím budoucí miliony.

Pan Lendlíček už nebyl moc mladý, táhlo mu již na šedesát a chodil o berli, vlasů měl sice ještě dost, prý používal jakýsi prostředek na jejich růst z Německa. Ten nejlevnější a překvapivě i nejúčinnější. Jinak oblečený chodil v laciných kalhotách a kožené bundě po dědovi. Vypadal jako trhan, avšak ve skutečnosti byl bohatší než kdejaký bankéř.

Co se týče jeho povahy, měl šíleně rád peníze, i proto byl tak trochu lakomý. Prošel různými lokály, aniž by obsluze zanechal tuzér. Taky měl tu tendenci do každého rýt, a když se někdo topil, nikdy mu nepomohl. Vždycky říkal: "Kdo do vody spadl, ten z ní taky vyleze!" Tím se řídil celý život.

Jak jsem již řekl na začátku, bylo v něm cosi zajímavého. Uznejte, že mít za známého baviče, jenž je občas vidět v televizi, není docela běžné, pokud vy sami nejste filmová hvězda.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 23.02.2019

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pan LendlíčekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­