ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Pan Klabštobl

Pan Klabštobl chodívá každý den v podvečer do hospody, jen o víkendech tu zřídkakdy bývá. Já vždy posedávám v rohu a čtu si nějaké ty noviny, abych se u piva nenudil. Klabštobl však vždy sedívá ve společnosti podobných existencí, jako je on sám. Velmi často mezi sebou probírají aktuální dění v politice. Není proto divu, že jsem stačil zaregistrovat jeho podobu. Snadno dovedu popsat jeho zjev i osobnost.

Hlavu má zcela holou, což je způsobeno jeho stářím, malý knírek se mu již ztrácí a tvář má jako stoletou skálu, také plnou vrásek. Torzo doplňuje jeho ohromné břicho, kteréžto vypadá, jako by se mělo každou chvíli roztrhnout. Nohy má do tvaru O a jde snadno rozpoznat platfus. Jediné co nemá až tak opotřebované, jsou jeho ruce. Vypadají stále mladě, zřejmě to bude jeho bývalým zaměstnáním, kde jimi moc práce nevykonával.

Ano, na první pohled vypadá staře a obyčejně, ale v jádru skrývá svého skutečného ducha. Přátelé jej popisují jako vnímavého muže se smyslem pro humor, jeho vtipy o politice jsou vyhlášené, a také ho považují dobrodince, jelikož pokaždé, když kamarád náhodou nemá peníze, půjčí mu. Já s nimi mohu jen souhlasit.
Netrvalo dlouho a stal jsem se i já jeho přítelem a poznal tak i jeho další vlastnost - bystrost.

Jednou ho totiž chtěl prodavač v lahůdkách okrást, když vážil maso. Řekl si víc, než kolik opravdu měl. Klabštobl uviděl skutečné hodnoty na zrcadle za prodavačem a připadalo mu to divné. Dal si to tedy zvážit znovu a prodavač měl rázem ostudy kopec.

Pan Klabštobl je prostě výborný člověk, takoví lidé se dnes rodí již jen málokdy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 13.12.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pan KlabštoblMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­