ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.81
Hodnoceno: 58x Prosím, ohodnoť práci

Osoba, které si vážím

Na světě je několik lidí, kterých si skutečně vážím a mám k nim úctu. Ať už pro jejich příjemný charakter, ochotu či prospěšné činy. Poněvadž je jich ale skutečně mnoho, vyberu si pouze jednoho z nich - svou babičku.

Má babička se jmenuje Anna Nováková, avšak nejsem si zcela jista, zda by si přála uvádět svůj věk. Podle mne je jí tedy tak akorát. Obývá spodní patro našeho rodinného domku a jsem proto velmi ráda, že se nachází stále nablízku. Potřebuje-li člověk dobrou radu či pomoc v nouzi, může si být jist, že u ní vždy najde pomocnou ruku. Potíže nebere na lehkou váhu, avšak nic příliš nedramatizuje a vždy se nakonec shodneme na nejlepším řešení. Někdy ovšem svou ochotu propůjčuje lidem, kteří si ji nejméně zaslouží a také si vždy urputně stojí za svými názory.

Moje babička je rovněž velice nerozhodná, kteroužto vlastnost jsem zřejmě podědila po ní a až příliš lpí na okolním mínění. Na druhou stranu je velmi ochotná, obětavá, rozumná a ví si pokaždé rady i v takřka neřešitelných situacích.

Mezi její zájmy patří práce na zahrádce, hraní společenských her, počítač, sledování televizních seriálů a četba červené knihovny. Neopovrhne ovšem ani chozením na dlouhé procházky po okolí či hraním stolního tenisu.

Na své babičce oceňuji, že se s ní člověk opravdu nikdy nenudí a i přes všechny životná těžkosti si stále zachovává zdravou mysl a optimistickou náladu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Slohová práce Osoba, které si vážím ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Osoba, které si vážímMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)