ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.73
Hodnoceno: 55x Prosím, ohodnoť práci

Osoba, které si vážím

Na světě je několik lidí, kterých si skutečně vážím a mám k nim úctu. Ať už pro jejich příjemný charakter, ochotu či prospěšné činy. Poněvadž je jich ale skutečně mnoho, vyberu si pouze jednoho z nich - svou babičku.

Má babička se jmenuje Anna Nováková, avšak nejsem si zcela jista, zda by si přála uvádět svůj věk. Podle mne je jí tedy tak akorát. Obývá spodní patro našeho rodinného domku a jsem proto velmi ráda, že se nachází stále nablízku. Potřebuje-li člověk dobrou radu či pomoc v nouzi, může si být jist, že u ní vždy najde pomocnou ruku. Potíže nebere na lehkou váhu, avšak nic příliš nedramatizuje a vždy se nakonec shodneme na nejlepším řešení. Někdy ovšem svou ochotu propůjčuje lidem, kteří si ji nejméně zaslouží a také si vždy urputně stojí za svými názory.

Moje babička je rovněž velice nerozhodná, kteroužto vlastnost jsem zřejmě podědila po ní a až příliš lpí na okolním mínění. Na druhou stranu je velmi ochotná, obětavá, rozumná a ví si pokaždé rady i v takřka neřešitelných situacích.

Mezi její zájmy patří práce na zahrádce, hraní společenských her, počítač, sledování televizních seriálů a četba červené knihovny. Neopovrhne ovšem ani chozením na dlouhé procházky po okolí či hraním stolního tenisu.

Na své babičce oceňuji, že se s ní člověk opravdu nikdy nenudí a i přes všechny životná těžkosti si stále zachovává zdravou mysl a optimistickou náladu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavla Skalová, 09.02.2012

   
­­­­

Slohová práce Osoba, které si vážím ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Osoba, které si vážímMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­