ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.52
Hodnoceno: 61x Prosím, ohodnoť práci

Opat Martin (literární postava)

Martin je postava klášterního opata ze Zbraslavské povídky.

Martin jakož opat byl věřící a modlil se k Bohu, asi jako každý mnich pil víno a od něho měl krásně zakulacené bříško. Studoval knihy a proto byl chytrý a vzdělaný, uměl psát i číst, což v té době neuměl skoro nikdo.
Ke všem lidem byl hodný, milý a snažil se s každým vyjít v dobrém. Rád si hrával s dětmi a věřil, že děti jsou naše budoucnost a neměly by se nechat vystavovat válce a jejím hrůzám. Měl smysl pro humor a nenechal se zaskočit ani panovníkem, obyčejně s ním rozprávěl, i se s ním rád podělil o své myšlenky a moudra. Opat Martin jako postava byl nekonfliktní a vše se snažil uvést na pravou míru nebo napravit. Vladislav Vančura tuto postavu v již zmiňované povídce krásně vykreslil, ale dodnes se neví, jestli Martin skutečně byl či nebyl.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Marcus Oplus, 25.04.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Opat Martin (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­