ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.80
Hodnoceno: 44x Prosím, ohodnoť práci

Největší Čech: Jaromír Jágr

Na první pohled je to jen obyčejný muž ve středních letech. Má vyšší postavu, široká ramena, o něco delší vlasy, tmavé oči, lehké strniště na tváři, široký úsměv. Zkrátka normální chlap jako každý jiný.

I přesto jde ale o výjimečného člověka. Jaromír Jágr toho díky tomu, že je talentovaný a hlavně velice snaživý a neúnavný, dokázal ve sportu opravdu hodně. Vyhrál například Stanley Cup, olympijské hry i mistrovství světa. Dokáže si udržet radost ze hry. Hraje totiž pořád hokej na nejvyšší úrovni, jiní hráči už ale dávno odpočívají v důchodu.

Jaromír Jágr hraje nepřetržitě hokej už odmala, z toho profesionálně od doby dospívání. I proto je ve věku čtyřiceti tří let tolik zkušeným hráčem.

Jaromír je také velkým vzorem pro ostatní, a to nejen pro sportovce, ale pro všechny, kteří se snaží v životě splnit své sny. Vždycky trénuje více než zbytek týmu. Po běžném tréninku si neúnavně přidá ještě hodinu navíc individuálně. Ráno po zápase, kdy ostatní hráči odpočívají, jde do posilovny. Je také kreativní. Stále vylepšuje metody svého tréninku. Například bruslí se závažími na celém těle, takže se pak cítí lehčeji v průběhu zápasů.

Nikdy se nevzdává, ani když se jeho týmu nedaří. Naopak povzbuzuje spoluhráče, o chybách s nimi v klidu diskutuje, čímž se stále společně zlepšují. Vždycky bojuje na maximum, což ukazují pravidelně prodlužované časy pobytu na ledě.

Jágr je sportovec tělem i duší. Má ale problémy v osobním životě. Měl už mnoho vztahů, avšak všechny dříve nebo později skončily kvůli jeho oddanosti hokeji. Je také duchovně založený, kostel navštěvuje každý týden a věří v pomoc Boha. Díky tomu, co dokázal a jakou má povahu, je po právu považován za největšího Čecha.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Petr Vejtasa, 22.01.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Největší Čech: Jaromír JágrMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­