ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.20
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Myslivec Kosák

Čas od času si takhle vyjdu do lesa, pokud je počasí odpovídající, a užívám si plnými doušky přírodu. Mnohdy tam potkám myslivce Kosáka a prohodím s ním řeč. Je to milý člověk a pro les chce jen to nejlepší. Bez problémů bych ho dovedl i popsat.

Pokaždé nosí takový malý klobouček tmavě zelené barvy, starý kabát stejné barvy, vybledlé hnědé kalhoty a ošoupané černé holiny ještě z války. Kůži má drobek snědší, protože se prý narodil v Římě. Kromě vrásek na tváři je i zajímavé mateřské znaménko u nosu - bradavice. Vousy nemá žádné, ba ani vlasy, to bude způsobeno jeho stářím. Vždyť už mu je 65 let, jak sám povídal.

Zvířata mají k němu úctu a v podstatě ho berou za jednoho z nich. I pytláci se ho obávají, hodně z nich už dostalo pokutu díky panu Kosákovi. Asi proto jsem už dlouho nezahlédl nějakého pytláka. Také rád povídá historky.

Například když ho jeho praotec, po kterém zdědil své boty, zachránil před fašisty útěkem na moře. Rodiče bohužel zahynuli při přestřelce mezi spojenci a fašisty. Se svým dědou se plavil několik měsíců, než dorazili do Ameriky. V devatenácti dostal dopis z České republiky, že jeho bratr zemřel, od války o něm nic nevěděl, tak se tedy dostal do ČR a už tu zůstal. Tak tohle jsem se od něj dozvěděl.

Abych to tedy shrnul, pan Kosák je prostě dobrý hajný a i znamenitý přítel, ale každého, kdo si ho znepřátelí, předem lituji.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 01.01.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Myslivec KosákMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­