ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.96
Hodnoceno: 26x Prosím, ohodnoť práci

Můj tatínek (2)

  • nepřímá charakteristika

Můj taťka je zvláštní osobnost. Pokládá se za hlavu rodiny. Je velmi tvrdohlavý a většinu věci, které nevymyslí sám, považuje za špatné. Jeho jednání je občas zvláštní, ale nás už většinou nezaskočí. My už jsme si zvykly.

Například jeho způsob plánování dovolené. Většina rodin si už v zimě plánuje, co budou o letních prázdninách dělat, kam pojedou a dohodnou se třeba na nějakém kompromisním řešením. To by se mi líbilo - vědět co budou dělat dva měsíce v létě a společně se zbytkem rodiny debatovat o prázdninových plánech. Ale náš taťka místo toho vezme katalog CK Klíč a začne v něm listovat sám. K tomu přidá nějaký ten víkend na Slovensku nebo třeba v Čechách a vše si zhruba naplánuje. Nikdo o ničem neví, nikdo nic netuší. O plánech na dovolenou na "vodě" se ani mamka nedoví. I když s námi nejezdí, myslím, že by o tom vědět měla. No jo, ale tatínek má svůj systém, od kterého nechce ani o krok ustoupit. Když ale jedeme na "vodu", mamka z toho moc radost nemá, protože pokud jedeme dva týdny po sobě na nějakou řeku, neví kam dřív skočit a jen co dopere jedny věci, už musí prát znovu.

A jak se tedy o těchto akcích dozvíme? Tatínek své karty na stůl vyloží tak dva týdny před odjezdem, takže proti tomu už nikdo nic nezmůže, i když se mu třeba na první pohled tato představa o dovolené dvakrát nelíbí. Naštěstí zdání klame a z tatínkových plánů většinou vzejde báječná dovolená.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lenka Turoňová, 19.11.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj tatínek (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­