ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.26
Hodnoceno: 31x Prosím, ohodnoť práci

Můj spolužák Pavel

Při výběru osobnosti vhodné k charakteristice jsem neváhal ani minutu. Nemohl jsem si zvolit nikoho jiného než svého spolužáka, po jehož boku usedám již osmým rokem v jedné školní lavici na litovelském gymnáziu. Pavel, jemuž věnuji svoji slohovou práci, patří mezi mé blízké přátele, neboť by se dalo říci, že je v mnohém "má krevní skupina".

Snad první, čeho si člověk povšimne, je Pavlův nižší vzrůst, kterým však rozhodně nevybočuje z průměru. Má hlavu kulatějšího tvaru, na níž má usazeny blonďaté vlasy střední délky. Jeho pronikavý pohled umocňují světlemodré oči, které jsou věčně skryty za mnohovrstvými okuláry, bez nichž se Pavel neobejde. Do společenského ošacení se příliš nehrne, obvykle je jeho styl spíše ležérního pojetí - bývá oděn do mikiny v odstínech šedi a obyčejných, na kolenou roztržených džínách.

V jeho přítomnosti se člověk málokdy střetne s nudou nebo nepochopením. On sám dokáže rozproudit jakoukoli konverzaci a nejednoho překvapí svým důvtipem a vybíravým humorem. Ovšem stejně jako mince má rub i líc, tak existuje i druhá strana Pavlovy osobnosti. Zkrátka a dobře patří k lidem, kteří by si nechali pro pár zlatých koleno vrtat a do velkého plánování bych se s ním raději nehrnul, málokterý plán jsme uskutečnili. Často postrádá špetku selského rozumu a snadno se naštve, ale povětšinou tuto ztrátu dorovná svojí pohotovou reakcí a nedá tím na sobě nic znát.

Přestože není zrovna nejpilnějším a nejbystřejším žákem, vyniká Pavel svými cizojazyčnými schopnostmi, přičemž právě cizí jazyky - angličtina a španělština - patří mezi jeho koníčky. Sám se mnohdy svěřuje, že by rád pokračoval v jejich studiu.
Ve svém volném čase se již čtvrtým rokem věnuje i hasičskému sportu, ale není to na něm příliš znát. Nikdy nepohrdne návštěvou kina a zajisté ocení i společné chvíle strávené se svými přáteli.

Ačkoliv je to s ním mnohdy k nevydržení, nikdy bych jej nevyměnil.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj spolužák PavelMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)