ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.76
Hodnoceno: 249x Prosím, ohodnoť práci

Můj oblíbený člověk

K charakteristice mého oblíbeného člověka jsem si vybrala někoho, kdo mi skutečně rozumí a o kom bych mohla říct, že je takřka mým druhým já. Tento člověk se jmenuje Marek a je mu bezmála 17 let.
Narodil se v Jičíně, avšak jeho nynějším bydlištěm je Ostrava.

Marek má pronikavé, téměř uhrančivé hnědé oči a krátce střižené tmavěhnědé vlasy, které vždy jen ledabyle pročeše prsty. Kromě očí má výrazné lícní kosti a nadoční oblouky a v neposlední řadě jsou nepřehlédnutelné i jeho dokonale tvarované rty. Jeho výšky si taktéž nemůžete nevšimnout, měří totiž 190 cm. Má krásnou sportovní postavu, kterou ovšem ve většině případů zahaluje do pohodlného oděvu. Nejraději totiž nosí volné džíny, mikinu i tričko. Má výborný vkus, takže je jeho oblečení vždy dokonale stylově i barevně sladěno.

Marek je temperamentní a charismatický. Jeho chování nejlépe vystihuje charakteristika cholerika. Je totiž velmi společenský a aktivní. Je rozeným vůdcem a vždy bojuje proti ukřivdění (ať už činěnému na své vlastní osobě nebo na komkoli jiném). Nechybí mu rozhodnost a silná vůle a je značně cílevědomý. Dosahování cílů a následné kladení cílů nových je jeho prioritou. Rád totiž překonává překážky a miluje konkurenci. Potřebuje se neustále zdokonalovat. O to víc ho poté baví přijímání pochval. S tím souvisí i typická mužská vlastnost, která neminula ani jeho - ješitnost.

Mezi jeho výrazně záporné vlastnosti patří tvrdohlavost. Podle sebe má vždy pravdu a ani náhodou si nepřipouští, že by se mohl mýlit. Musí vždy zvítězit a neumí prohrávat. Má také rychlé pracovní tempo, do kterého nutí své okolí. Netoleruje slabosti a je velice náročný, neústupný a netrpělivý. Většinou se dokáže rychle rozčílit.

Již na první pohled působí velmi sympaticky a skvělý smysl pro humor je jeho velkou předností. Díky své komunikativnosti, cílevědomosti, společenskosti, otevřenosti a upřímnosti má mnoho přátel. V kolektivu bývá jedním z největších oblíbenců.

Mezi Markovy zájmy patří sport a hudba. Aktivně se už několik let věnuje basketbalu. Kromě toho navštěvuje posilovnu a zajímá se o nejrůznější způsoby výživy sportovců. Jeho další aktivitou je hra na kytaru, které se taktéž věnuje již několik let.
Jako hlavní "nabíječ" mu ale slouží hudba, kterou poslouchá. Miluje rytmické a melodické písně, jež ho vyzývají k pohybu. Rád totiž vyráží tančit do klubu s kamarády.

Marek studuje sportovní gymnázium v Ostravě. Jeho studijní výsledky jsou průměrné, což souvisí s jeho zaneprázdněností díky hraní basketbalu. V budoucnu by se ovšem nechtěl věnovat tomuto sportu, nýbrž marketingu a komunikaci s lidmi.

Dostala jsem se k závěru, ale přitom to zdaleka není vše, co by mělo Marka vystihnout. Kdybych ho musela charakterizovat skutečně přesně a do detailů, strávila bych nad tím přinejmenším hodiny. Je to výjimečný a osobitý člověk, který zásadně ovlivnil můj život.

Úplně na závěr bych chtěla uvést můj oblíbený citát, který s Markem a mými city k němu úzce souvisí:
"Lásku nepoznáme v okamžiku, kdy nalezneme dokonalého člověka, ale v okamžiku, kdy ho jako takového začneme vidět."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj oblíbený člověkMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)