ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.09
Hodnoceno: 70x Prosím, ohodnoť práci

Můj nepřítel

Jedním z nejtradičnějších témat pro charakteristiku se stala charakteristika mého nejlepšího přítele. Mít přítele je samozřejmě velmi důležité, ale podle mého názoru je podobně důležité mít i svého nepřítele. Protože pokud je váš nepřítel bez sebe vzteky, znamená to, že ať už děláte cokoli, děláte to dobře. Proto jsem se rozhodl charakterizovat tuto opomíjenou osobu.

Můj osobní nepřítel je asi dva metry vysoký a velmi, ale opravdu velmi hubený. Vždy, když slyším jeho vyprávění o tom, jak zdravé je jíst jednu mrkev a půl jablka denně, nemůžu se nepousmát nad vzpomínkou na včerejší ovar s chlebem. Když podrobně popisuje, jak si ráno přivstal a překonal svůj (nebo to byl světový?) rekord v běhu, odpoledne sám rozdrtil FC Horní Dolní, a pak si, aby nezlenivěl, zašel do fitka, s láskou zavzpomínám na výtečnou ranní kávu, odpolední lehkou procházku se psem a večer strávený s kamarády v restauračním zařízení.
Na oválné hlavě má hnědé oči, nevýrazný nos, ale o to výraznější rty. Snad bych mohl říct, že je jeho obličej vcelku hezký, kdyby celkový dojem nekazil výraz upřímné nenávisti, který má vždy, když se setkáme. Skutečnost, že se nesetkáváme nijak často, přičítám na vrub jeho snaze se mi vyhnout. Možná se bojí vrásek z neustálého mračení. Mám strach, že nepřeháním - je to přesně tenhle typ člověka. Pokud by se ho chtěl někdo zbavit, neměl by nijak těžkou práci. Stačilo by mu namluvit, že pokud chce mít krásně vypracované svaly, měl by pravidelně cvičit a užívat třeba arzén. Po lžičkách. Pak by stačilo koupit si druhý den noviny s černou kronikou.
Na jeho obranu musím říct, že je to člověk rovný. Ano, pomlouvá mě, šíří o mně lži a snaží se mě znemožnit tisícem a jedním způsobem, ale nijak se tím netají, což je podle mě fér. Další jeho dobrou vlastností je, že se na něj mohu vždy spolehnout. Jsem si jistý, že až se budu topit v moři problémů, on mi nepomůže. Dokonce si myslím, že odnese všechny záchranné kruhy.
Na závěr chci říct, že - ač to bude znít divně - mám svého nepřítele rád. V životě existují situace, kdy člověku pomůže, že zná někoho, kdo ho nenávidí až za hrob. Ten se totiž může zachovat jen jedním způsobem - podrazí vás. A s jistotou se dá pracovat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adamko, 01.04.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj nepřítelMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­