ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.07
Hodnoceno: 14x Prosím, ohodnoť práci

Můj nejlepší kamarád

Každý z nás má jistě ve svém životě někoho, bez koho nemůže být, a to teď nemluvím o rodině. Všichni máme nějakého kamaráda a já nejsem výjimkou. Mým nejlepším přítelem je pan František Chudý.

Je snadné se spřátelit, pokud dotyčný je váš soused a žádnou rodinu nemá. Pravidelně spolu vyrážíme do hospody, kina anebo jen tak na malou procházku.
František mimo jiné hraje i na klavír, dokonce už od svých osmnácti let. Mnohdy jsem mu povídal, ať předvede své hraní na veřejnosti, ale on to hned zamluvil. Přijde mi poněkud stydlivý před neznámými lidmi - vždyť má taky pouze jednoho kamaráda, mě. Beze mne se celý den nudí a kouká jen na televizi. Nicméně, kdykoliv se u něj objevím, rozzáří se mu oči pod tlustými skly brýlí a s radostí mi navrhne hru v šachy či karty.

Často zapomene, kolik karet má rozdat nebo kam má se svou šachovou figurkou jít. Už se na něm projevuje stáří, i co se týče vzhledu. Malý, pohublý muž s hustým knírem, brýlemi a krátkými vlasy. Většinou nosí starý vytahaný svetr zastrčený v nepraných teplácích s děrovanými papučemi na nohou. Na ven si vezme tmavé polobotky a džínovou bundu.
Navenek sice vypadá sešle, uvnitř to je však poctivec a dobrák.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 03.01.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj nejlepší kamarádMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­