ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.61
Hodnoceno: 23x Prosím, ohodnoť práci

Můj kocour

Chci se zmínit o mém skvělém příteli. Tentokrát to není kůň, ale kocour. Dostal jméno Zrzek. Nosí ho díky svému rezavému zbarvení.
Zrzka jsme si vzali jako nalezence, tudíž nemůžeme s přesností určit jeho věk.

Jeho vizuální vzhled je jednoduchý - představte si tygra, nikoli ovšem s černými pruhy. Proužky má pouze o něco tmavší nežli svou srst. Jedinou jeho zvláštností jsou bílé lemy okolo tlapiček.

Velký je přibližně jako králík, tedy dosahuje spíše menšího vzrůstu. Jeho délku nedokáži odhadnout, zato váhu ano - váží přes čtyři a půl kila, prostě obr.

Říkám mu kočka vítací. Pokaždé, když přijdu ze školy, už trpělivě čeká na botníku, aby mě přivítal svým mňoukáním. Dokud ho nepohladím, tak se ho nezbavím. Udivuje mě, jak společenský a přátelský tvor to je.

Co se týče jídla, má ohromný apetit. Pamatuji si, že svůj jídelníček si jednou přilepšil i olivou, připravenou na maminčin salát.

Lepšího společníka si nemůžu snad ani přát. Když je mi smutno či mě něco bolí, lehne si vedle mě a konejšivě vrní. Zkrátka takový náš domácí doktor.

Nerozumím, proč mají lidé předsudky proti černým či rezavým kočkám. Já osobně miluji všechny a nikdy se toho mého zlatíčka nevzdám. Nedokážu si představit život bez něj!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Hanka, 13.12.2014

­­­­

Slohová práce Můj kocour ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj kocourMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­