ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.60
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Můj kamarád se psem

Skoro každou neděli, tedy pokud mám čas, vydávám se večer na menší zdravotní procházku. Na cestě po okolí vídávám pořád někoho jiného, až na jednoho člověka. Tento člověk vždy venčí psa a pokaždé, kdy se potkáme, popovídáme si na chvíli.

Jde o malého a hubeného muže kolem čtyřicítky s dlouhým obličejem a vystouplou zarostlou bradou. Když odendá svou čepici, lze zahlédnout jeho napomádované slézající vlasy. Tento pohled se mi naskytne jen zřídka, protože čepici sundává jen při teplých letních dnech. Jinak není vzhledem vůbec zvláštní, dalo by se říct obyčejný chlapík ve středním věku.

Zbyněk, jak se muž jmenuje, venčí vždy svého psíka-ratlíka, který je takový nicotný. Při našich setkáních jsem ho ještě neviděl ani štěknout, natož aby táhl pána rychle domů. Snad si už na mne zvykl.

Za tu dobu, co se se Zbyňkem znám, jsem stačil zpozorovat jeho neobvyklé vlastnosti. Například se bojí letadel. Jen co uslyší blížící se letadlo, schová se pod nejbližší strom. Patrně se jedná o trauma prodělané v minulosti. Jsou to však jen mé domněnky.
Také má nahnáno z pavouků. Nechce usedat na lavičku, neboť má strach, aby se pod ní nějaký nenacházel.

Asi nejpodivnější má zlozvyk, nepočítaje alkohol a kouření, v pojídání zelí. Hodně si dává ke svačině housku či chleba, a to vždy právě se zelím. Ptal jsem se ho už, proč tak moc miluje tuto zeleninu, ovšem on mi jen odvětil: "Je lepší jej sníst dřív, než nechat králíkům k snědku." V duchu si však myslím, že to jsou slova pouze na obranu proti mému podezření z jeho závislosti.

Přesto má i jiné, mnohem lepší vlastnosti. Já mám v oblibě jeho vtipné historky, ať už jsou smyšlené, či pravdivé. Mimo jiné rád poslouchám jeho zážitky z knih, Zbyněk je totiž vášnivý čtenář. A jeho záliba ke zvířatům to dovršuje. Přitahují ho především divoké šelmy.

Lehce řečeno, jak už jsem naznačil na počátku, Zbyněk je obyčejný čtyřicátník s trošku podivnými zvyky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 15.03.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj kamarád se psemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­