ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.03
Hodnoceno: 145x Prosím, ohodnoť práci

Můj ideální partner

Každý máme nějakou svou vlastní představu o ideálním partnerovi, máme své ideály a sníme o panu "dokonalém" nebo paní "dokonalé", a to jak vzhledově, povahově, tak i v chování. Jen málokdy se nám podaří někoho takového najít, říká se totiž, že "NIKDO NENÍ DOKONALÝ" a myslím, že to platí. Myslím si také, že vzhled není tak důležitý jako například to, jak se k nám ten druhý chová.

Jaký by měl tedy být můj ideální partner? Určitě by měl být optimista a měl by mít smysl pro humor. Měl by mě umět rozesmát a pobavit, ale také by mě měl umět utěšit a ochránit. Měl by být společenský, abych s ním mohla chodit na různé společenské večírky, diskotéky a podobně, protože by mě vážně nebavilo sedět každý večer jen u televize. Neměl by být líný, měl by umět doma něco opravit. Také by ho mohl bavit sport, abychom ho spolu mohli chodit provozovat. Uvítala bych rovněž, kdyby také rád cestoval, abychom spolu mohli navštívit mnoho různých zemí. Také by měl být upřímný, protože nemám ráda, když někdo neumí říct nic na rovinu. Měl by být vyrovnaný a všechny problémy, jak menší, tak větší, by měl řešit v klidu, s nadhledem. Měl by být obětavý a tolerantní, abychom se mohli vždycky na všem rozumně a v klidu domluvit. Také by měl být citlivý a měl by mít rád děti, protože bych si s ním chtěla jednou založit rodinu. Neměl by mě omezovat v tom, když si budu chtít občas někam vyjít s kamarádkami a on sám by měl mít nějaké kamarády, aby si s nimi mohl rovněž občas někam zajít. Neměl by být lakomý a už vůbec ne chamtivý. Také bych byla ráda, kdyby nekouřil, protože mi cigaretový kouř hodně vadí. Nemusel by pít ani moc alkohol, neboť by mi vadilo, kdyby došel domů každý večer opilý; samozřejmě kdyby pil občas a s mírou, tak by mi to nevadilo, každý se musí aspoň někdy trochu odvázat.

Tak takhle nějak bych si představovala svého ideálního partnera. Myslím, že je ještě hodně vlastností, které by měl a neměl mít, ale tohle jsou asi ty hlavní. I když se domnívám, že si o takovém partnerovi můžu nechat jenom zdát... Ovšem kdybych našla někoho, kdo by měl alespoň některé z vlastností jako můj "ideální partner", bylo by to super.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj ideální partnerMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)