ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.15
Hodnoceno: 102x Prosím, ohodnoť práci

Můj filmový hrdina

Mým filmovým hrdinou je jedna z hlavních postav filmu Zelená míle. Je to mladý afroameričan John Coffey.

První věcí, která vás na Johnovi upoutá, je jeho obrovitá, avšak mile vyhlížející postava. Kdekdo by řekl, že z tohoto hromotluka v kalhotách jako od krtečka, s bosýma nohama a holou hlavou by mohl jít i strach. Nevím to přesně, ale měří kolem 2,20 metru a váží asi 140 kg. Kdekdo by si také mohl říct, že svou postavou by mohl být typickým kriminálníkem, ale v tomhle případě je skutečnost naprosto jiná.

John je ve vězení a čeká na popravu za dvojnásobnou vraždu, kterou ovšem nespáchal. Ve svém domově byl považován za takového vesnického ňoumu a dobráka, a byl tak velmi snadným cílem k obvinění.

Ale co se skrývá v jeho duši, je naprosto neuvěřitelné. Podívá se na vás štěněčím pohledem a náhle před sebou nemáte dospělého, přerostlého člověka, ale pětileté dítě, které na vás smutně kouká, že jste mu nekoupili lízátko. Svým tělem a rozumem je to naprosto dospělý a vlastně i docela inteligentní člověk, ale svými pocity a hravostí je to spíše dítě v nesprávném těle a v naprosto nesprávném století. V této době, ať se stalo cokoli, vždy za to mohl černoch. Byl považován za podřadného, a tak i schopného vraždy nebo krádeže.

Kdyby lidé soudili nejen podle vzhledu, ale pokoušeli se ho poznat i po stránce duševní, tak by zjistili, že je to naprosto úžasný a čistý člověk, který se pro tento svět neměl raději ani narodit. Není na lidskou zákeřnost a zlobu naprosto vůbec připravený. Je to velmi hodný a láskyplný člověk, jehož úkolem v tomto filmu není nic jiného než šířit dobro a uzdravovat nemocné svými nadpřirozenými schopnostmi danými přímo od Boha. I na úkor svého vlastního zdraví a života dokáže lidem od jejich trápení vždy pomoci.

Nejen vězně, ale také vězeňské dozorce dokáže naprosto neuvěřitelným způsobem pobavit a zvednout jim náladu. Je to prostě prototyp nejlepšího, nejspravedlivějšího a velice zábavného člověka na světě.

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nemohu na něm najít žádnou špatnou vlastnost. Mohu jen podotknout, že se velice bojí tmy, ale to přeci není nic zlého. Snad jen jeho síla, kterou je schopen použít proti jakémukoli typu zla, je jeho nepříliš dobrou a nepříliš žádanou vlastností. Právě tato vlastnost ho dohnala až k samotnému konci, a to jeho smrti. Ale ani tehdy, kdy měl být popraven, neztratil svoji dobrotu a zdravý rozum. Věděl, že může utéct, ale také věděl, že tak je to dáno osudem a že mezi lidmi by ho nečekalo nic dobrého. Vždy by se našel někdo, kdo by mu chtěl ublížit a nakonec by ho to dohnalo znovu tam, kde skončil nyní.

Myslím si, že postavu naprostého dobráčka bychom ve skutečném světě těžko hledali, ale takovýto člověk s takovým hloupým a nesmyslným osudem diváky vezme za srdce. Člověk schopný dávat své city najevo si při pohledu na příběh tohoto svatého muže nejen popláče, ale spustí přímo řeky slz.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lucienne, 26.07.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj filmový hrdinaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­