ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.90
Hodnoceno: 112x Prosím, ohodnoť práci

Můj bratr

OSNOVA:

I.Základní informace
II.1. Vnější popis
2. Charakteristické rysy
3. Záliby
4. Nadání
III.Shrnutí

Můj devatenáctiletý bratr se jmenuje Ladislav XYZ. Nyní studuje posledním rokem Střední průmyslovou školu v Praze, obor Informační technologie. Dle zvoleného oboru se odvíjí jeho hlavní koníček a také budoucí povolání. Jelikož bydlí přes týden na internátě v Praze, ovlivňuje jej i jeho okolí a poměry ve větším městě, neboť bydlí spolu se mnou a rodiči v malé vesnici nedaleko Mělníka.

Vzhledově jsme s bratrem odlišní stejně jako den a noc. František vyrostl do výšky 168 cm, štíhlé a sportovní postavy. V oválném obličeji spatříme mandlové oči barvou připomínající belgickou čokoládu, tmavé husté obočí, širší nos s bambulkou a úzké rty. Příroda ho obdařila hustými černými vlasy, které nosí nakrátko střižené.

I když žijeme od narození společně v jedné domácnosti, pořád je pro mě těžké vystihnout jeho charakter. Bratrovy nálady se projevuj jako u většiny lidí - jak ve výrazu obličeje, tak v celkovém chování. Jeho nálada často kolísá. Jednu chvíli se společně smějeme, za chvíli může být už uražený. Přesto si vážím jeho upřímnosti, i když mnoho citů skrývá raději uvnitř. Nejlépe ho vystihuje spolehlivost, ochota pomoci, samostatnost, odpovědnost či tvrdohlavost a ješitnost. Nikdo nejsme dokonalý, a tudíž i Láďa mne často přesvědčuje o svých negativních vlastnostech, které nesnáším. Mluvím především o lenosti, drzosti a nespravedlnosti.

Z jeho studia vyplývají i jeho zájmy. Krom práce na PC ho baví i sport, jako například plavání, fotbal a tenis. Ve volných chvílích neopovrhne ani četbou, návštěvou kina či divadelního představení. Má rád společnost, ale při své pohodlnosti odpočívá raději doma v klidu u rodinného krbu.

Hudební a herecké nadání se mu zcela vyhnulo. Naproti tomu vyniká v kreslení, které ho bohužel příliš nebaví. Při studiu perlí se svými jazykovými zkušenostmi, jež získal při cestování po Anglii a Francii.

Kdybych měla shrnout jeho osobnost, řekla bych, že se jedná o výjimečného člověka se vším všudy. Obdivuji jeho přístup k životu a lidem, ale na druhou stranu nesnáším jeho lenost a nepořádnost. I přes všechny mouchy, co má, ho beru takového, jaký je a snažím se, aby náš vztah byl vyrovnaný jako dosud.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj bratrMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)