ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.92
Hodnoceno: 110x Prosím, ohodnoť práci

Můj bratr

OSNOVA:

I.Základní informace
II.1. Vnější popis
2. Charakteristické rysy
3. Záliby
4. Nadání
III.Shrnutí

Můj devatenáctiletý bratr se jmenuje Ladislav XYZ. Nyní studuje posledním rokem Střední průmyslovou školu v Praze, obor Informační technologie. Dle zvoleného oboru se odvíjí jeho hlavní koníček a také budoucí povolání. Jelikož bydlí přes týden na internátě v Praze, ovlivňuje jej i jeho okolí a poměry ve větším městě, neboť bydlí spolu se mnou a rodiči v malé vesnici nedaleko Mělníka.

Vzhledově jsme s bratrem odlišní stejně jako den a noc. František vyrostl do výšky 168 cm, štíhlé a sportovní postavy. V oválném obličeji spatříme mandlové oči barvou připomínající belgickou čokoládu, tmavé husté obočí, širší nos s bambulkou a úzké rty. Příroda ho obdařila hustými černými vlasy, které nosí nakrátko střižené.

I když žijeme od narození společně v jedné domácnosti, pořád je pro mě těžké vystihnout jeho charakter. Bratrovy nálady se projevuj jako u většiny lidí - jak ve výrazu obličeje, tak v celkovém chování. Jeho nálada často kolísá. Jednu chvíli se společně smějeme, za chvíli může být už uražený. Přesto si vážím jeho upřímnosti, i když mnoho citů skrývá raději uvnitř. Nejlépe ho vystihuje spolehlivost, ochota pomoci, samostatnost, odpovědnost či tvrdohlavost a ješitnost. Nikdo nejsme dokonalý, a tudíž i Láďa mne často přesvědčuje o svých negativních vlastnostech, které nesnáším. Mluvím především o lenosti, drzosti a nespravedlnosti.

Z jeho studia vyplývají i jeho zájmy. Krom práce na PC ho baví i sport, jako například plavání, fotbal a tenis. Ve volných chvílích neopovrhne ani četbou, návštěvou kina či divadelního představení. Má rád společnost, ale při své pohodlnosti odpočívá raději doma v klidu u rodinného krbu.

Hudební a herecké nadání se mu zcela vyhnulo. Naproti tomu vyniká v kreslení, které ho bohužel příliš nebaví. Při studiu perlí se svými jazykovými zkušenostmi, jež získal při cestování po Anglii a Francii.

Kdybych měla shrnout jeho osobnost, řekla bych, že se jedná o výjimečného člověka se vším všudy. Obdivuji jeho přístup k životu a lidem, ale na druhou stranu nesnáším jeho lenost a nepořádnost. I přes všechny mouchy, co má, ho beru takového, jaký je a snažím se, aby náš vztah byl vyrovnaný jako dosud.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Buginka, 26.02.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj bratrMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­