ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.71
Hodnoceno: 51x Prosím, ohodnoť práci

Můj bratr Milan

Ráda bych vám dnes představila svého bratra Milana. Je mu 17 let a k v květnu oslaví již své osmnácté narozeniny.

Můj bratr je vysoké, sportovní postavy. Měří 183 centimetrů. Jeho oči jsou veliké, tmavě zelené a krásně se hodí ke kaštanově hnědým vlasům. K tomu mu ještě hnědé vlasy lemují oválný obličej. Jeho ofina je velmi krátká a odhaluje mu tak vysoké čelo. Vlasy nosil krátce střižené, nyní si je však nechal trochu více narůst, a proto si je i geluje, což mu ovšem celkem sluší. Nad zelenýma očima se mu klene husté, tmavé obočí. Jeho tvář zdobí rovný nos. Za úzkými rty, jež se často usmívají, se skrývají dvě řádky bílých zubů.
Jak už jsem se zmínila, jeho postava je hodně sportovní a také svalnatá, neboť hodně posiluje a baví ho to.

Obléká si volné, značkové oblečení. Jde o styl skate, který se k němu hodí.

Milan studuje střední odborné učiliště, obor kuchař.
V týdnu, když má teorii, je na internátě. Ve volném čase pak hraje kopanou, chodí do posilovny a také na procházky, protože ze všeho nejraději má pohyb a sport.
Týdny, v nichž má praxi, tráví doma. Po práci hraje počítačové hry, různé strategie a sci-fi. Hra Star Wars patří k jeho nejoblíbenějším.

Téma Star Wars sleduje i ve filmech, čte knihy, staví modely a také sbírá lego stavebnice. Tento zájem ho přivedl rovněž k astronomii a hledání mimozemských civilizací. I mě přizval k pozorování noční oblohy, na níž jsme společně objevovali neznámé hvězdy a svítící tvary, které nám připomínaly UFO.

Ale doma nikdy nevydrží moc dlouho, protože už se vždy velmi těší, až se projede na svém novém horském kole. Denně najezdí několik kilometrů v okolí po lesních a polních stezkách i cyklostezkách. Nezastaví se ani před příkrým a kamenitým sjezdem, protože je odvážný a má rád adrenalin.

Milan má velmi dobrý vztah k naší rodině, rozumí si se všemi a není jakýkoliv problém mezi námi. I k ostatním lidem je milý a ochotný. Pokud ho někdo o něco požádá, je-li to v jeho silách, rád mu vyhoví.

Můj vztah k Milanovi je velmi dobrý, a i když se spolu často hádáme, někdy i dokonce pereme, ihned se zase usmíříme. Mám ho velice ráda.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anička, 30.01.2012

   
­­­­

Slohová práce Můj bratr Milan ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj bratr MilanMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­