ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.88
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Můj bratr Michal

OSNOVA:

1. Úvoda) Základní informace
2. Staťa) Popis vzhledu
b) Vlastnosti
c) Záliby
3. Shrnutía) Náš vztah

Můj devatenáctiletý bratr se jmenuje Michal. V červnu oslaví své dvacáté narozeniny. Je v posledním ročníku na učilišti v Hořovicích.

Můj bratr je vyšší sportovní postavy. O své husté černé vlasy se často stará a dbá na to, aby vypadaly co nejlépe. Jasně modré oči s dlouhými řasami mu zvýrazňuje obočí stejně tmavé barvy, kterou mají jeho vlasy. Oči mu dříve zdobily dioptrické černé brýle, které ale nosí už jen doma, vyměnil je za kontaktní čočky. Tvář mu krášlí plné rty, jež se často usmívají.

Ač by to sám nepřipustil, Michal je citlivý člověk. Smysl pro humor a sarkasmus rozhodně nepostrádá. Má ale také své špatné vlastnosti. Řekla bych, že je hodně líný. Pokud něco nemusí dělat, tak to neudělá, a to co udělat musí, odkládá na nejpozdější termín. Naopak ale když něco chce, tak si za tím opravdu jde, což u něj považuji spíše za špatnou vlastnost. Dokáže být otravný, nedělá mu problém napsat deset zpráv během pěti minut, když něco potřebuje.

Svůj volný čas po škole tráví sezením u notebooku, kdy je ponořen především do hry League of Legends. Pokud ho omrzí i to, občas něco nakreslí.
O víkendech se Michal většinou někde toulá s kamarády, rád chodí na vesnické akce a plesy, které se konají v blízkém okolí. Jako správný vesnický kluk také chodí k dobrovolným hasičům, které navštěvujeme oba už několik let. Od jara na podzim se účastníme mnohých soutěží hasičského sportu v okolních vesnicích, na něž se vždy oba těšíme.

I když si s Michalem někdy opravdu lezeme na nervy, máme se jako sourozenci rádi a vzájemně se podporujeme.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Klára, 01.04.2020

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj bratr MichalMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­