ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.60
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Můj bratr Bohouš

Chtěla bych vám dnes představit svého bratra Bohouše. Na rozdíl ode mne už není v teenagerském věku, ale je mu dvacet let. Již v červnu oslaví své 21. narozeniny.

Bohouš je velmi vysoké, zaoblené postavy. To se však brzy změní, jelikož velmi usilovně sportuje, dokonce zhubl již 20 kilo. Já ho v tomto samozřejmě podporuji a poskytuji mu rady, protože jsem si tímto procesem taky před čtyřmi lety prošla.

Měří 195 centimetrů. Jeho oči střední velikosti plné nebeské modři, porozumění a lásky se hodí k tmavě blonďaté hřívě. Tato kombinace okouzlí snad každého, jak už to u modrookých blonďatých chlapců bývá. Dříve nosil vlasy ve stylu patka, ale dnes už je má krátce střižené. Tvář mu zdobí užší rty, jež se často usmívají. Nad modrýma očima se mu klene řídké světlé obočí, které podtrhává jeho rysy.

Obléká se celkem v elegantním stylu, jenž se k němu hodí.

Bohouš je velice citlivým a chápavým člověkem. Vtip, sarkasmus a smysl pro humor mu opravdu nechybí. On je jedním z těch, kdo mi dokáže vždy vykouzlit úsměv na tváři. V jeho těle se stále ukrývá duše malého hravého kluka. I ve dvaceti letech spolu blbneme jako malé děti. Zároveň je zodpovědný, a to opravdu hodně.
Tato změna přišla ve chvíli, co nastoupil po vyučení na odborném učilišti na podnikání. Jeho chytrost ohledně ekonomiky nemá meze, mnohdy spolu vedeme debaty o ekonomických problémech, což našim rodičům sem tam leze na nervy. Ekonomika, účetnictví, management, marketing a mnoho dalších věcí ho opravdu baví. Díky tomu se stal premiantem třídy, jen s angličtinou bojuje. Rozumu pobral hodně, což se u kluků v poslední době moc nevidí.
Zná své priority a ví, co chce. Cílevědomost mu nechybí, pokud něco chce, celým srdcem jde za tím, dokud toho nedosáhne. Má ochranářské sklony, už mě mnohdy ochránil.
Je to rodinný typ, již teď by mohl mít rodinu. Už v šestnácti letech mu nevadilo hlídat malou holčičku od mamčiny sestřenice. Hrál si s ní, utěšil ji, vždy si s ní poradil. Bude z něj vzorný a milující otec.

Bratr je velice dobrý člověk, jenž neumí říct ne, ale i jako téměř dokonalý člověk má své mouchy. I při malé hádce ihned vybouchne. Tuto vlastnost zdědil po našem tatínkovi. Takto paličatého člověka jen tak nepotkáte, někdy mi tím hraje dost na nervy.

Má mnoho koníčků. Jak už jsem se zmínila, baví ho marketing, management, ekonomika a podobně. To nejsou ale jeho jediné záliby. Dříve hrál fotbal, dnes už by se k němu nevrátil. Fotbal vyměnil za běh. Zabývá se jím poslední tři měsíce. Uběhne 10 kilometrů a je v pohodě. Fyzicky je zdatný. Rekreačně chodí hrát tenis, nohejbal, florbal nebo jezdí na kole. Občas si zajde do posilovny, někdy s kamarády nebo se mnou, zřídka se stane, že jdeme všichni dohromady.
O víkendech se chodí pobavit buď na zábavy nebo si jdou s kluky sednout na pivo. Na zábavách musí hlídat i svoji malou sestřičku, přestože tomu někdy bylo i naopak. Pobavení je součástí jeho života, bez něhož by nemohl být.
Koníčky se skrývají i v jeho lásce k autům a motorkám. Rád jezdí na výstavy a závody.
Poslední dobou rozvíjí svůj zájem o vysokoškolské vzdělání. Vysokou by chtěl dělat dálkově při práci. Rád by se přihlásil na nějakou vysokou školu v Brně, kde by si našel i práci. Tento rok má hlavní úkol odmaturovat, poté si přeje osamostatnit se. Pomalými krůčky určitě všeho dosáhne.

Někdy si říkám, jak vůbec můžeme spolu tak dobře vycházet a rozumět si v každém ohledu. Sice mi často brnká na nervy, ale svého bratra mám nadevše a nevýslovně ráda. Ano, jsme sourozenci, ale myslím si, že ne všichni mají tak krásný vztah jako my. Nevím, co budu dělat, až se osamostatní a já ho uvidím jen málokdy. Bude to těžké.

Jak už jsem uvedla výše, někdy mi sice silně leze na nervy, ale vím, že lepšího bratra bych v životě nenašla. Vždy to bude můj úžasný bratr, jehož bych nikdy nevyměnila a vím, že ani nikdy nevyměním.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj bratr BohoušMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)